Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MAG
|

Unia będzie karać za brak emblematu. Można stracić część dopłaty

150
Podziel się:

Bruksela żąda informowania, że inwestycje i programy w Polsce zostały sfinansowane z pieniędzy europejskich. Od przyszłego roku za brak emblematu UE będzie można stracić do 3 proc. wsparcia - pisze "Rzeczpospolita".

Unia będzie karać za brak emblematu. Można stracić część dopłaty
KE upomniała polskie władze, by rzetelnie informowały o pochodzeniu pieniędzy m.in. na programy "Mój prąd" oraz "Cyfrowa gmina" - pisze "DGP" (East News, PETRAS MALUKAS, AFP)

Jak czytamy, Komisja Europejska upomniała polskie władze, by rzetelnie informowały o pochodzeniu pieniędzy m.in. na programy "Mój prąd" oraz "Cyfrowa gmina". "W Brukseli usłyszeliśmy, że ministrowie jeździli po Polsce i rozdawali wójtom czeki pod szyldem Polskiego Ładu. A przecież oba programy w 100 proc. są finansowane z funduszy europejskich" - podaje gazeta.

Zobacz także: KPO dla Polski. Pieniądze z Unii zamrożone. Minister Ozdoba: Szantaż. Ostrzegaliśmy przed tym

Unia będzie karać za brak emblematu

"DGP" wyjaśnia, że materiały promocyjne i komunikaty na stronach internetowych, dotyczące inwestycji finansowanych z unijnych pieniędzy, powinny mieć określone oznaczenia.

Od przyszłego roku w kwestii informowania o unijnych funduszach będą zmiany. "Za niewypełnianie obowiązków informacyjnych przy korzystaniu z nowej perspektywy Bruksela będzie mogła odebrać do 3 proc. wsparcia. KE oczekuje też, że w Umowie partnerstwa - rządowym dokumencie pokazującym, jak wydamy unijne pieniądze, pojawi się zakaz wykorzystywania tych środków przez polityków do promowania samych siebie" - podkreśla dziennik.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(150)
politolg
2 lata temu
czy na tej stronie to tylko zwolennicy pisu i konfederacji inteligentnych inaczej nie rozumiejący że interesem Narodu Polskiego jest być w Unii po drugiej stronie jest tylko łukasczenko i putin czy tego chcecie bezrobocia i białoruskich standardów i stowarzyszenia z kremlem bo albo jesteście głupkami albo ruskimi agitatorami
Saturday
2 lata temu
W sumie nie mamy nic przciwko Niemcom, Belgom, Francuzom, Szwedom.........nie jestem tylko pewny co do nich. Każda decyzja na szczeblu unijnym ma antypolski wymiar! Teraz jest idealny moment na wyjście bo marszu na wszchód nie będzie, a i Amerykanie ucieszą się z większego dofinansowania do NATO (60mld rocznie). Zamiast płacić do EU trza płącić na zbrojenia. Gospodarka nam podziękuje. Finanse (nflacja) też poczują się lepiej jak będą miały grunt pod nogami.
Friday
2 lata temu
Jeśli EU zamiast nas wspierać zaczyna spowalniać to po co w niej siedzieć?
sic!
2 lata temu
Dlaczego Ursula nie chwali się mężem finansowanym przez koncerny farmaceutyczne...?
zwykły2
2 lata temu
Na ich miejscu byłbym surowszy. 3% to pikuś.
...
Następna strona