Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Na krajowe ETF-y jeszcze poczekamy

0
Podziel się:

Zmiany w regulaminie GPW umożliwiają notowanie na warszawskim parkiecie funduszy portfelowych. Jednak krajowe instytucje finansowe nie spieszą się z ich tworzeniem - pisze Parkiet.

Na krajowe ETF-y jeszcze poczekamy
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Zmiany w regulaminie GPW umożliwiają notowanie na warszawskim parkiecie funduszy portfelowych. Jednak krajowe instytucje finansowe nie spieszą się z ich tworzeniem - pisze _ Parkiet _.

Rodzime fundusze na razie nie zamierzają wprowadzić nowych produktów do swojej oferty. Według Grzegorza Mielcarka (cytowanego przez gazetę _ Parkiet _), członka zarządu Investors TFI, emisja ETFów, z powodu niskich marż, opłaca się wyłącznie przy odpowiedniej skali. Natomiast oszacowanie popytu na nowe produkty nie jest łatwe.

Zmienić się to może kiedy na warszawskim parkiecie pojawi się ETF oparty na indeksie WIG20 wyemitowany przez fimę Lyxor AM z grupy Societe Generale. W lutym zamierza ona złożyć prospekt funduszu do Komisji Nadzoru Finansowego, a debiut planuje jeszcze wiosną tego roku.

_ Co to są ETFy? Fundusze portfelowe (ETF - Exchange Traded Funds) odwzorowują notowania indeksów giełdowych. Firma, która fundusz tworzy inwestuje w akcje spółek w taki sposób, aby jak najdokładniej odwzorować ich udział w danym indeksie. Nie zajmuje się doborem akcji do portfela, więc opłaty są zazwyczaj znacznie niższe niż w przypadku tradycyjnych funduszy. _

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)