Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Superfund bardziej dostępny

0
Podziel się:

Możliwość odkupienia jednostek co tydzień czy skrócenie okresu składania zleceń odkupienia - to zmiany jakie wprowadzi Superfund w funduszu Superfund SFIO

Superfund bardziej dostępny
(EPA/PAP)

Możliwość odkupienia jednostek co tydzień, uproszczenie terminarza wycen oraz skrócenie okresu składania zleceń odkupienia - to zmiany jakie wprowadza od 19 maja br. Superfund w funduszu Superfund SFIO.

Dotychczas jednostki funduszu Superfund SFIO można było sprzedać raz w miesiącu, a zlecenie należało złożyć przynajmniej 7 dni roboczych przed dniem wyceny. By umożliwić inwestorom większą elastyczność w dokonywaniu inwestycji, Superfund wprowadził cotygodniowe odkupienia jednostek oraz skrócił do trzech dni roboczych okres składania zleceń odkupienia.

Uproszczony został również terminarz wycen - zrezygnowano z wyceny w drugi roboczy dzień miesiąca i pozostawiono wycenę w każdą środę.

W praktyce oznacza to, że inwestor może nabyć i odkupić jednostki Superfund SFIO co tydzień. Zlecenie nabycia powinien złożyć do wtorku, a zlecenie odkupienia do piątku, by były one zrealizowane według wyceny z najbliższej środy.

Superfund SFIO jest funduszem funduszy hedgingowych, inwestującym w luksemburskie fundusze hedgingowe typu managed futures. Przedmiotem lokat tych funduszy są kontrakty terminowe futures na ponad 100 rynkach finansowych i towarowych na świecie.

Oprócz indeksów rynków akcji, stóp procentowych czy kursów walut aktywami bazowymi dla kontraktów są także towary takie jak metale szlachetne, metale przemysłowe, surowce energetyczne, zboża i inne produkty rolne, m. in. : kawa, kakao, bawełna. Inwestując w kontrakty terminowe fundusz może zarabiać zarówno na wzrostach, jak i na spadkach.

ZOBACZ TAKŻE:

Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)