Diesle w odwrocie. "W Polsce czekają nas ograniczenia" [WIDEO]

Diesle w odwrocie. "W Polsce czekają nas ograniczenia"

 


 

Czy warto jeszcze kupować diesla? - Niemcy już zaczynają blokować wjazd do swoich miast samochodom diesla. W Polsce też czekają nas ograniczenia - mówi Robert Mularczyk, PR Senior Manager Toyota Motor Poland.

- Diesel to największe zło, jeśli chodzi o emisję w miastach. Głównie ze względu na to, co wydobywa się z rur wydechowych tych samochodów. Złe związki szybko przedostają się do płuc i krwiobiegu. Szczególnie szkodą osobom starszym i dzieciom - argumentuje w programie "Money. To się liczy" Robert Mularczyk, PR Senior Manager Toyota Motor Poland.

Zobacz również: Ekostrefy w polskich miastach. Pierwsze zakazy wjazdu do centrum dla diesla i benzyny

Jak wyjaśnia ekspert, samochody spalinowe coraz częściej są rugowane z ulic wielkich metropolii. Widać to choćby po naszych zachodnich sąsiadach.

- Niemcy już zaczynają blokować wjazd do swoich miast samochodom diesla. Berlin, Frankfurt, Hamburg, Stuttgart - nomen omen - mocno związany z motoryzacją spod znaku diesla. Jak widać, oczekiwanie na zmniejszenie emisji jest nadrzędną sprawą, nawet wobec obrony interesów własnych firm, własnego przemysłu - zaznacza w Robert Mularczyk. - W Polsce też czekają nas ograniczenia - podkreśla.

Czytaj również: Zainteresowanie dieslem w Polsce maleje

Na program "Money. To się liczy" zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 9.15 na money.pl i wp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

firmy, motoryzacja, toyota
Czytaj także
Polecane galerie
Miro
2019-01-03 17:02
Pan Robert Mularczyk jak wynika z artykułu jest związany z koncernem Toyota więc jako ekspert jest dla mnie tylko przedstawicielem tej marki, a jeżeli już mu się wydaje że coś wie niech odpowie na pytanie jaki wpływ na środowisko mają samochody ciężarowe które chyba nie występują w wersji z silnikami benzynowymi lub elektrycznymi a spalanie mają znacznie większe niż samochody osobowe. Pieprzenie że nowoczesne silniki diesla to truciciele jest teraz w modzie więc tacy specjaliści jak Pan Mularczyk są na topie.
fggg
2019-01-02 23:16
co maja Niemcy wspolnego z polskim syfem?
fggg
2019-01-02 23:16
co maja Niemcy wspolnego z polskim syfem?
Pokaż wszystkie komentarze (697)