Diesle w odwrocie. "W Polsce czekają nas ograniczenia" [WIDEO]

Diesle w odwrocie. "W Polsce czekają nas ograniczenia"

 


 

Czy warto jeszcze kupować diesla? - Niemcy już zaczynają blokować wjazd do swoich miast samochodom diesla. W Polsce też czekają nas ograniczenia - mówi Robert Mularczyk, PR Senior Manager Toyota Motor Poland.

- Diesel to największe zło, jeśli chodzi o emisję w miastach. Głównie ze względu na to, co wydobywa się z rur wydechowych tych samochodów. Złe związki szybko przedostają się do płuc i krwiobiegu. Szczególnie szkodą osobom starszym i dzieciom - argumentuje w programie "Money. To się liczy" Robert Mularczyk, PR Senior Manager Toyota Motor Poland.

Zobacz również: Ekostrefy w polskich miastach. Pierwsze zakazy wjazdu do centrum dla diesla i benzyny

Jak wyjaśnia ekspert, samochody spalinowe coraz częściej są rugowane z ulic wielkich metropolii. Widać to choćby po naszych zachodnich sąsiadach.

- Niemcy już zaczynają blokować wjazd do swoich miast samochodom diesla. Berlin, Frankfurt, Hamburg, Stuttgart - nomen omen - mocno związany z motoryzacją spod znaku diesla. Jak widać, oczekiwanie na zmniejszenie emisji jest nadrzędną sprawą, nawet wobec obrony interesów własnych firm, własnego przemysłu - zaznacza w Robert Mularczyk. - W Polsce też czekają nas ograniczenia - podkreśla.

Czytaj również: Zainteresowanie dieslem w Polsce maleje

Na program "Money. To się liczy" zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 9.15 na money.pl i wp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także
Polecane galerie
swoj
2019-10-06 12:23
bajki nacisk przemyslowcow....pewnie beda plywac tankowce hybrydowe ,,,,,
karlos
2019-10-05 16:38
Wielu specialistow pisze tu pod publiczke , jesli chcecie walczyc z DIESLAMI to prosze zlikwidac wszystkie dostawcze ciezarowe autobusy lokomotywy statki i przejdzmy na benzyne albo PARE , zobaczymy wtedy co na to powia ECOTERORYSCI nadmienie ze taki 5 litrowy bezynowy silnik zatruwa srodowisko bardziej jak dla przykladu moja Honda diesel ktora emituje tylko 114 mg co2 i pali 5, 5 litra oleju napedowego jest jednym z najczyszczych diesli na swiecie dobre diesla sa takze HDI francuskie , , jak wiadomo , Nie jest tajemnica ze sorawnosc dieslamoze wynosci ddo 50% a benzynowego tylko 38% wiec jednoznacznie widac ze to POLITYKa na potrzeby moznych tego swiata w KAPELUSZACH
ja
2019-09-09 18:13
ja mam V8 w benzynie z gazem,czyli spoko
Pokaż wszystkie komentarze (763)