Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Diesle w odwrocie. "W Polsce czekają nas ograniczenia" [WIDEO]

Diesle w odwrocie. "W Polsce czekają nas ograniczenia"

 


 

Czy warto jeszcze kupować diesla? - Niemcy już zaczynają blokować wjazd do swoich miast samochodom diesla. W Polsce też czekają nas ograniczenia - mówi Robert Mularczyk, PR Senior Manager Toyota Motor Poland.

- Diesel to największe zło, jeśli chodzi o emisję w miastach. Głównie ze względu na to, co wydobywa się z rur wydechowych tych samochodów. Złe związki szybko przedostają się do płuc i krwiobiegu. Szczególnie szkodą osobom starszym i dzieciom - argumentuje w programie "Money. To się liczy" Robert Mularczyk, PR Senior Manager Toyota Motor Poland.

Zobacz również: Ekostrefy w polskich miastach. Pierwsze zakazy wjazdu do centrum dla diesla i benzyny

Jak wyjaśnia ekspert, samochody spalinowe coraz częściej są rugowane z ulic wielkich metropolii. Widać to choćby po naszych zachodnich sąsiadach.

- Niemcy już zaczynają blokować wjazd do swoich miast samochodom diesla. Berlin, Frankfurt, Hamburg, Stuttgart - nomen omen - mocno związany z motoryzacją spod znaku diesla. Jak widać, oczekiwanie na zmniejszenie emisji jest nadrzędną sprawą, nawet wobec obrony interesów własnych firm, własnego przemysłu - zaznacza w Robert Mularczyk. - W Polsce też czekają nas ograniczenia - podkreśla.

Czytaj również: Zainteresowanie dieslem w Polsce maleje

Na program "Money. To się liczy" zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 9.15 na money.pl i wp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

firmy, motoryzacja, toyota
Czytaj także
Polecane galerie
chruszczek
2018-11-04 13:09
Czy takie pieprzenie w bambus i to kompletnie bez sensu to domena Mularczyka na zamówienie Toyody ?
Właśnie kupiłem diesla 6 klasa spalin, wjeżdżam dokąd chcę i kiedy chcę i nikt mnie nie zatrzyma i nie zakaże wjazdu. Obecne diesle 6 klasa o wiele mniej smrodzą i emitują o wiele mnie co2 i NO niż benzyniaki a Niemcy pozbywają się tylko 10 letnich diesli. I taka jest prawda, a nie starcze rojenia leśnego
dziadka od Toyody.
syriusz
2018-11-04 07:58
Czepiają się diesli, przecież cały transport stoi na dieslach, zaprzestali transportu kolejowego. miliony ciężarówek poruszających się po naszych drogach to diesle. Samozakłamanie !!!
andy
2018-11-03 15:29
A ja bym w celi, która mu się należy za łamanie konstytucji, zainstalował zwykłą setkę. Za karę.
Pokaż wszystkie komentarze (693)