Diesle w odwrocie. "W Polsce czekają nas ograniczenia" [WIDEO]

Diesle w odwrocie. "W Polsce czekają nas ograniczenia"

 


 

Czy warto jeszcze kupować diesla? - Niemcy już zaczynają blokować wjazd do swoich miast samochodom diesla. W Polsce też czekają nas ograniczenia - mówi Robert Mularczyk, PR Senior Manager Toyota Motor Poland.

- Diesel to największe zło, jeśli chodzi o emisję w miastach. Głównie ze względu na to, co wydobywa się z rur wydechowych tych samochodów. Złe związki szybko przedostają się do płuc i krwiobiegu. Szczególnie szkodą osobom starszym i dzieciom - argumentuje w programie "Money. To się liczy" Robert Mularczyk, PR Senior Manager Toyota Motor Poland.

Zobacz również: Ekostrefy w polskich miastach. Pierwsze zakazy wjazdu do centrum dla diesla i benzyny

Jak wyjaśnia ekspert, samochody spalinowe coraz częściej są rugowane z ulic wielkich metropolii. Widać to choćby po naszych zachodnich sąsiadach.

- Niemcy już zaczynają blokować wjazd do swoich miast samochodom diesla. Berlin, Frankfurt, Hamburg, Stuttgart - nomen omen - mocno związany z motoryzacją spod znaku diesla. Jak widać, oczekiwanie na zmniejszenie emisji jest nadrzędną sprawą, nawet wobec obrony interesów własnych firm, własnego przemysłu - zaznacza w Robert Mularczyk. - W Polsce też czekają nas ograniczenia - podkreśla.

Czytaj również: Zainteresowanie dieslem w Polsce maleje

Na program "Money. To się liczy" zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 9.15 na money.pl i wp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także
Polecane galerie
Marian
2022-05-23 20:08
Okrety i statki na benzyne lub żagle
bolo
2021-04-28 20:53
Zablokujcie autobusy , TIR , dostawcze , przejdźcie na benzynę a wy mularczyk weźcie się do uczciwej pracy a nie czekajcie na sponsorów , wolę merca 221 diesla , niż toyotę , której serwis jest o niebo droższy od gwiazdy., widać to na SO.
Krzysztof
2021-01-29 10:31
Mam nowy model Opel combo z silnikiem 1500 diesel i emituje on mniej szkodliwych substancji niż zakladany tam rownież benzynowy ..Jest jeszcze jedna rzecz.Mikroczasteczki emitowane przez diesle są wieksze od tych emitowanych przez silniki benzynowe.W związku z czym nie przenikaja tak głeboko wewnatez płuc.
Pokaż wszystkie komentarze (784)