Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Frączyk
|
aktualizacja

Agora przepłaciła za Radio Zet. Czesi mają oddać nadpłatę

4
Podziel się:

Podano ostateczną cenę za przejęcie całości udziałów w Eurozet. Cena została nieznacznie skorygowana w dół i Agora do spółki z funduszem SFS Ventures zapłacą 131 mln zł.

Radio Zet nadaje od lutego w sieci Agory
Radio Zet nadaje od lutego w sieci Agory (Eurozet)

Agora oraz SFS Ventures s.r.o. (kupujący) oraz Czech Radio Center a.s. (CRC) (sprzedawca) dokonali ustalenia ostatecznej ceny sprzedaży nabytych 100 proc. udziałów w Eurozet. Ostateczna cena sprzedaży 400 udziałów w kapitale zakładowym Eurozet, które przejmuje Agora, wyniosła w wyniku korekty ceny 130 673 268 zł. W ciągu pięciu dni roboczych Czech Radio Center musi zwrócić Agorze nadpłatę do kwoty zapłaconej w lutym w kwocie 81,4 tys. zł.

Cała spółka kosztowała 327 mln zł. To dość wysoka cena, skoro w ubiegłych dwóch latach Eurozet zarabiało na czysto 27 mln zł rocznie. Agora prawdopodobnie spodziewa się jednak efektów synergii z posiadanymi już stacjami radiowymi: Rock Radio, Złote Przeboje, Radio Pogoda i TOK FM. W pierwszym półroczu 2019 stacje Agory dały przychód 50 mln zł (w 2018 r. - 55,2 mln zł) i zaledwie 4,7 mln zł zysku operacyjnego (rok wcześniej 8,1 mln zł).

Zobacz też: Abonament zostaje. Premier dementuje zapewnienia swojego ministra

Agora nie miała na przejęcie tak dużych własnych pieniędzy i musiała się wesprzeć kredytem. Wykorzystała dostępny limit kredytowy w wysokości 75 mln zł. To kredyt nieodnawialny, podlegający spłacie w 12 ratach kwartalnych począwszy od kwietnia 2020 r.

Agora ma za sobą finansowo zły okres. Największa obecnie nadzieja medialnej grupy, czyli kina, zamiast zarabiać, to tracą. Mimo podwyżki cen popcornu. Grupa Agora straciła w drugim kwartale 6,2 mln zł i jest to drugi kwartał z rzędu na minusie. I to mimo wzrostu przychodów o 4,5 proc., przy rosnącym o 2 proc. rok do roku rynku reklamowym. Nie pomogło nawet wliczenie do wyników osiągnięć Eurozet.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

media
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
typ
5 lata temu
Nie radio zet, tylko radio żyd.
tom46
5 lata temu
czyli zydo komuna w natarciu
JanuszB
5 lata temu
Buahahaha. Podwyższenia cen popcornu. Może na Prezesa Agory Geslerową nominować.
Karolajna
5 lata temu
To zacznijcie się dokładać do mojego abonamentu skoro macie takie zyski. Bo ja nie chcę oglądać i słuchać waszych reklam.