Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Agora zwalnia pracowników. W dwóch drukarniach zostanie tylko co dziesiąty

109
Podziel się:

Nie tylko "Gazeta Wyborcza", ale i drukarnie Agory przeżywają olbrzymie kłopoty. We wtorek spółka ogłosiła zwolnienia grupowe.

Drukarnie Agory miały ostatnio bardzo złe wyniki
Drukarnie Agory miały ostatnio bardzo złe wyniki (East News, Wlodzimierz Wasyluk)

Agora i Agora Poligrafia zawarły porozumienia ze związkiem zawodowym oraz z radami pracowników. Dojdzie do zwolnień grupowych. Zwolnienie obejmie do 153 pracowników.

"Zwolnienie grupowe zostanie przeprowadzone w okresie od 25 marca do 23 kwietnia 2019 r." - podała spółka. Obejmie 57 proc. wszystkich zatrudnionych w drukarniach spółki, w tym 90 proc. zatrudnionych w drukarni Agory w Pile oraz 90 proc. zatrudnionych w spółce Agora Poligrafia w Tychach.

Zobacz też: Durczok narzeka na media: "Kiedyś słowo dziennikarz coś znaczyło"

Spółka utworzy na zwolnienia rezerwy. Obciążą one wynik grupy Agora w pierwszym kwartale 2019 r. kwotą 5 mln zł. "Spółka przekaże informacje na temat ostatecznych kwot wraz z komentarzem zarządu do raportu za pierwszy kwartał 2019 r." - podano.

Zostanie tylko drukarnia w Warszawie

Działalność poligraficzna Grupy Agora zostanie skoncentrowana w drukarni w Warszawie, a działalność operacyjna drukarni w Pile i w Tychach zostanie wygaszona do 30 czerwca 2019 r.

"Drukarnia w Warszawie ma największe możliwości druku zarówno w technologii coldset, jak i heatset, a tym samym najlepiej odpowiada na potrzeby własne spółki oraz jej klientów" - podała Agora w komunikacie.

Na mocy zawartych porozumień zwalniani pracownicy otrzymają wsparcie szersze niż to, które wynika z obowiązujących spółkę przepisów prawa, podkreśliła Agora. Do odprawy wynikającej z przepisów prawa doliczone zostanie dodatkowe świadczenie pieniężne w wysokości równej wynagrodzeniu zasadniczemu brutto otrzymanemu łącznie przez takiego pracownika w okresie wypowiedzenia, powiększonego o rekompensatę równą wartości 2-miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego brutto danego pracownika, pod warunkiem faktycznego wykonywania pracy przez tego pracownika w okresie wypowiedzenia.

Na tych samych warunkach spółka i Agora Poligrafia rozstaną się z pracownikami, którzy będą zatrudnieni w drukarniach w Tychach i w Pile po 30 czerwca 2019 r. Pracownicy objęci zostaną także działaniami osłonowymi obejmującymi, m.in. wsparcie w poszukiwaniu pracy oraz przekwalifikowaniu, podano również.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(109)
Czy to koniec...
5 lata temu
Jupppi!!!! Bardzo dobra wiadomość dla uczciwego dziennikarstwa.
yes yes yes
5 lata temu
Coraz mniej Agory bo to Ubek chory...
Lech
5 lata temu
Interes przestał się kręcić ? A czy te zwolnienia obejmą również Kurskiego, Wielowieyską ? A ten słynny węgierski amerykanin nie może trochę kasą rzucić. Przeczekaliby do jesieni, bo przecież po wygranej PO (Halicki i jego słynne -wracamy-) znowu pójdzie strumień kasy !!!
ZOFIA
5 lata temu
CO MASONI I OSZUŚCI W ODWROCIE, I TAK DŁUGO TO TRWAŁO, NARESZCIE!!!
Baca
5 lata temu
ŻYDOWSKIE IMPERIUM KŁAMSTWA I OPLUWANIA INNYCH W GRUZACH =MICHNIK LUDZIE W KOŃCU CI POKAZALI GDZIE TWOJE MIEJSCE W SZEREGU=ZAJMIJ SIĘ SCHOROWANYM ZBRODNIARZEM BRACISZKIEM BO MOŻE POTRZEBUJE POMOCY BO JEST STARY=???
...
Następna strona