Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Agora zwalnia pracowników. W dwóch drukarniach zostanie tylko co dziesiąty

109
Podziel się

Nie tylko "Gazeta Wyborcza", ale i drukarnie Agory przeżywają olbrzymie kłopoty. We wtorek spółka ogłosiła zwolnienia grupowe.

Drukarnie Agory miały ostatnio bardzo złe wyniki
Drukarnie Agory miały ostatnio bardzo złe wyniki (East News, Wlodzimierz Wasyluk)
bDzECZed

Agora i Agora Poligrafia zawarły porozumienia ze związkiem zawodowym oraz z radami pracowników. Dojdzie do zwolnień grupowych. Zwolnienie obejmie do 153 pracowników.

"Zwolnienie grupowe zostanie przeprowadzone w okresie od 25 marca do 23 kwietnia 2019 r." - podała spółka. Obejmie 57 proc. wszystkich zatrudnionych w drukarniach spółki, w tym 90 proc. zatrudnionych w drukarni Agory w Pile oraz 90 proc. zatrudnionych w spółce Agora Poligrafia w Tychach.

bDzECZef

Zobacz też: Durczok narzeka na media: "Kiedyś słowo dziennikarz coś znaczyło"

Spółka utworzy na zwolnienia rezerwy. Obciążą one wynik grupy Agora w pierwszym kwartale 2019 r. kwotą 5 mln zł. "Spółka przekaże informacje na temat ostatecznych kwot wraz z komentarzem zarządu do raportu za pierwszy kwartał 2019 r." - podano.

Zostanie tylko drukarnia w Warszawie

Działalność poligraficzna Grupy Agora zostanie skoncentrowana w drukarni w Warszawie, a działalność operacyjna drukarni w Pile i w Tychach zostanie wygaszona do 30 czerwca 2019 r.

bDzECZel

"Drukarnia w Warszawie ma największe możliwości druku zarówno w technologii coldset, jak i heatset, a tym samym najlepiej odpowiada na potrzeby własne spółki oraz jej klientów" - podała Agora w komunikacie.

Na mocy zawartych porozumień zwalniani pracownicy otrzymają wsparcie szersze niż to, które wynika z obowiązujących spółkę przepisów prawa, podkreśliła Agora. Do odprawy wynikającej z przepisów prawa doliczone zostanie dodatkowe świadczenie pieniężne w wysokości równej wynagrodzeniu zasadniczemu brutto otrzymanemu łącznie przez takiego pracownika w okresie wypowiedzenia, powiększonego o rekompensatę równą wartości 2-miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego brutto danego pracownika, pod warunkiem faktycznego wykonywania pracy przez tego pracownika w okresie wypowiedzenia.

bDzECZem

Na tych samych warunkach spółka i Agora Poligrafia rozstaną się z pracownikami, którzy będą zatrudnieni w drukarniach w Tychach i w Pile po 30 czerwca 2019 r. Pracownicy objęci zostaną także działaniami osłonowymi obejmującymi, m.in. wsparcie w poszukiwaniu pracy oraz przekwalifikowaniu, podano również.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDzECZeG
media
telekomunikacja
Źródło:
KOMENTARZE
(109)
Ufff
2 lata temu
W końcu jakieś pozytywne informacje, pomijając dramat zwalnianych ludzi. Piszę to ze zmutkiem bo pamiętam czasy gdy w latach 90-tych miałem prenumeratę tego pisma. Teraz niebezpiecznie zbliżają się do granicy, poza którą jest już tylko "NIE". Od dawna nie jest to gazata informacyjna tylko propagandowa. Im mniej GW tym lepiej dla kraju
z Polski
2 lata temu
Nie ma już kasy ze Skarbu Państwa? Michnik na wolnym rynku sobie nie radzi? Jak mi przykro. Może to antypolskie wydawnictwo upadnie.
OT co narobił...
2 lata temu
Jak POprawnie rządzilismy to wszystkie spółki miay nakaz słać tam reklamy ogłoszenia. Co roczku się wypusciło akcji za 50 milionów i PZU odkupiło i szło = a atk tragedia nawert sors nie pomoże beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
bDzECZeH
1qaz
2 lata temu
Mówią, że żadna praca nie hańbi, ale jednak wolałbym być bezrobotnym niż pracować w agorze.
jurek
2 lata temu
Mam nadzieje ,ze do żyję momentu , w którym GW zniknie.
...
Następna strona