Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Aktywa w usłudze asset management Skarbiec TFI przekroczyły 1 mld zł

0
Podziel się

Aktywa zgromadzone w usłudze asset management Skarbiec Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI) przekroczyły na początku czerwca br. 1 mld zł. W porównaniu z końcem 2019 r. oznacza to wzrost o ok. 500 mln zł, podała spółka. Skarbiec TFI podkreśla, że zainteresowanie klientów alternatywnymi formami lokowania nadwyżek finansowych znacząco wzrosło w ostatnich miesiącach.

Aktywa w usłudze asset management Skarbiec TFI przekroczyły 1 mld zł
(Adobe Stock)
bEpznFsl

Większość środków wpłacanych do portfeli asset management - ok. 96% - gromadzonych jest w strategiach, których szczegóły są ustalane bezpośrednio z klientem, np. w zakresie limitów inwestycyjnych na każdą z klas aktywów i pojedynczego emitenta, podano w materiale.

"Na rynku widoczne jest poszukiwanie nowych, konkurencyjnych form lokowania nadwyżek finansowych. Decydują się na to zarówno przedsiębiorcy, klienci instytucjonalni, jak i osoby fizyczne. Trend ten - mam na myśli dywersyfikację portfela oszczędności w celu jak najbardziej efektywnego pomnażania zgromadzonego kapitału - stwarza nowe możliwości dla sektora funduszy inwestycyjnych. W odpowiedzi na rynkowe trendy Skarbiec TFI aktywnie dopasowuje swoją ofertę do potrzeb klientów" - powiedziała prezes Anna Milewska, cytowana w komunikacie.

Towarzystwo przypomina, że jeszcze pod koniec minionego roku wzmocniło wewnętrzną strukturę sprzedaży i zwiększyło liczbę osób dedykowanych usłudze asset management. Podkreśliło, że każdy klient usługi zarządzania portfelami otrzymuje własnego opiekuna, który udziela szczegółowych informacji na temat inwestycji realizowanych w ramach portfeli asset management.

bEpznFsn

"Usługa zarządzania portfelami jest z punktu widzenia TFI bardzo wymagająca. Teoretycznie każdy z klientów może posiadać zupełnie inną strategię inwestycyjną, wynikającą wprost z jego oczekiwać co do stopy zwrotu i rodzaju papierów wartościowych, które chce posiadać w portfelu inwestycyjnym. Nasi zarządzający oczywiście wspierają klientów w tworzeniu takich indywidualnych strategii. Bardzo ważne jest osiąganie wyników oczekiwanych przez klienta. Dlatego w strategiach staramy się wpisywać jasne benchmarki, przede wszystkim wyrażone w konkretnych stopach zwrotu" - skomentował dyrektor Zespołu Klienta Prestiżowego w Skarbiec TFI Maciej Jankowski.

Podkreślił, że w obecnej sytuacji niskich stóp procentowych, dodatnie stopy zwrotu przy gwarancjach Skarbu Państwa są przez klientów bardzo oczekiwane.

"Warto również podkreślić, że w przypadku usługi zarządzania aktywami do portfeli klientów kupowane są obligacje, których obrót odbywa się także na rynku wtórnym. Zwiększa to m.in. płynność inwestycji, nie trzeba bowiem czekać do zapadalności danej obligacji. To jednak nie wszystko. Taki dobór papierów umożliwia zarabianie na wzroście ceny nominału obligacji, nie ogranicza zatem przychodów inwestora wyłącznie do czerpania zysków z kuponów odsetkowych" - wskazał Jankowski.

Usługę asset management w Skarbiec TFI tworzą m.in. strategie indywidualne i siedem portfeli modelowych z różnym udziałem obligacji lub funduszy akcyjnych, mieszanych i dłużnych, a inwestycje są możliwe zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym.

bEpznFst

Skarbiec Holding jest grupą, której przedmiotem działalności jest zarządzanie funduszami inwestycyjnymi (fundusze inwestycyjne otwarte, specjalistyczne fundusze inwestycyjne otwarte, fundusze inwestycyjne zamknięte) oraz usługi zarządzania portfelami instrumentów finansowych na zlecenie. Skarbiec Holding S.A. jest jedynym akcjonariuszem Skarbiec TFI S.A., które powstało w 1997 roku jako piąte towarzystwo funduszy inwestycyjnych w Polsce i jest jednym z największych towarzystw niezależnych od jakiejkolwiek grupy bankowo-finansowej w Polsce.

bEpznFsO
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)