Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Aleo.com: Liczba zawieszonych i zamkniętych 1-os. firm spadła do 32,44 tys. w IV

0
Podziel się

Liczba zawieszonych i zamkniętych jednoosobowych działalności gospodarczych zmniejszyła się w kwietniu br. do 32 442 z 42 998 w marcu br., podała platforma Aleo.com z Grupy ING, specjalizująca się w zbieraniu danych dotyczących firm.

Aleo.com: Liczba zawieszonych i zamkniętych 1-os. firm spadła do 32,44 tys. w IV
bEpGMDud

"W marcu, w którym rozpoczęto wdrażanie obostrzeń w wyniku wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego, wyraźnie wzrosła liczba zawieszeń firm z CEiDG. Wprowadzenie nowych regulacji w marcu, spowodowało dla wielu firm odcięcie od źródła przychodu i zmusiło do podjęcia decyzji o zawieszeniu działaności. W kwietniu liczba zawieszeń wróciła do poziomu sprzed epidemii. Wydaje się, że przedsiębiorcy, którzy widzieli ryzyko dla swojej działalności, decyzji o jej zawieszeniu nie odkładali na kolejny miesiąc" - czytamy w informacji.

Dane w raporcie obrazują faktyczne zawieszenia i zamknięcia działalności (złożonych wniosków było więcej). Firmy ponownie aktywujące swoją działalność nie są ujęte w zestawieniu, zaznaczono.

"Przyglądając się liczbie zawieszeń z marca i kwietnia w podziale na województwa widzimy, że wartość procentowa liczby firm zawieszonych w stosunku do wszystkich aktywnych firm z danego regionu jest podobna. Waha się ona na poziomie od 2,8% do 3,4%" - czytamy dalej.

bEpGMDuf

Choć pandemia koronawirusa uderzyła w całą gospodarkę, to wiele branż zostało mocniej dotkniętych konsekwencjami wprowadzonych restrykcji, podkreślono.

Największy udział firm zawieszonych i zamkniętych w ciągu tych dwóch miesięcy odnotowano w następujących kategoriach działalności: taksówkarze (13,2% firm w branży ogółem), turystyka (10,8%), kultura i sztuka (10,4%), edukacja pozaszkolna (9%) oraz działalność związana ze sportem (8,4%).

Pod względem liczby firm zawieszonych i zamkniętych dominowały branże: edukacja pozaszkolna (4 994 firm), taksówkarze (4 922), fryzjerstwo i zabiegi kosmetyczne (2 682), turystyka (2 108) oraz gastronomia (1 966), podano także w zestawieniu.

bEpGMDuG
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)