Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
16.09.2020 09:21

Alior Bank wydłużył termin udzielania pożyczek szerokopasmowych dla firm

W uzgodnieniu z Bankiem Gospodarstwa Krajowego Alior Bank wydłużył termin udzielania pożyczek szerokopasmowych finansowanych w ramach programu dla małych, średnich i dużych firm, podał Alior Bank. Do przedsiębiorstw telekomunikacyjnych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 (POPC) może trafić 30 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Firmy telekomunikacyjne mogą skorzystać z dwóch rodzajów finansowania z oferty Alior Banku. Są to pożyczka szerokopasmowa inwestycyjna na budowę, rozbudowę lub przebudowę sieci telekomunikacyjnej, zapewniającej dostęp do szybkiego Internetu oraz pożyczka szerokopasmowa płynnościowa z przeznaczeniem na sfinansowanie niewielkich prac budowlano-montażowych mających na celu przyłączenie do sieci szerokopasmowej nowych odbiorców lub zaoferowanie im usług o wyższym standardzie. Można nią także sfinansować wybrane koszty działalności firmy, m.in. bieżące opłaty za zajęcie pasa drogowego i słupów; dzierżawę infrastruktury technicznej; koszty mediów; wynajmu powierzchni biurowej; remontów lokalu oraz marketingu" - czytamy w komunikacie.

Wykorzystanie środków POPC oraz środków własnych Alior Banku pozwala na zmniejszenie oprocentowania do poziomu znacznie poniżej warunków rynkowych. Przedsiębiorstwa telekomunikacyjne mogą w efekcie uzyskać wsparcie ze środków publicznych w formie pomocy de minimis. Wartość pomocy stanowi różnica w oprocentowaniu rynkowym, a tym, które uzyskuje inwestor.

"Udzielając pożyczek szerokopasmowych przyczyniamy się też do osiągnięcia jednego z ważnych celów Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, jakim jest zapewnianie szybkiego Internetu w każdym regionie Polski. Ułatwia on dostęp do informacji, wiedzy czy kontaktów z kontrahentami, co dla przedsiębiorców jest niezwykle ważne, zwłaszcza w czasie pandemii, kiedy to zdalne kanały komunikacji stały się niezbędne" - powiedziała dyrektor Działu Funduszy UE i Programów Publicznych w Alior Banku Aleksandra Podobińska-Durka, cytowana w komunikacie.

Alior Bank wskazuje, że proponuje też proste procedury związane z uzyskaniem tego rodzaju finansowania, a firmy korzystające z pożyczki szerokopasmowej nie muszą stosować tzw. zasady konkurencyjności (tzn. nie są zobowiązane do korzystania z bazy konkurencyjności stworzonej dla projektów dotacyjnych). Finansowanie inwestycyjne jest udzielane na okres do 15 lat, a płynnościowe - do 5 lat.

Oferta pożyczki szerokopasmowej płynnościowej skierowana jest do małych i średnich firm, natomiast z pożyczki szerokopasmowej inwestycyjnej mogą skorzystać również inwestorzy posiadający status dużego przedsiębiorcy. Warunkiem ubiegania się o pożyczkę szerokopasmową w obu wyżej wymienionych wariantach jest wpis przedsiębiorstwa do rejestru prowadzonego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Finansowaniu podlegają inwestycje na białych, szarych i czarnych obszarach NGA, podkreślono.

"Chociaż pożyczki szerokopasmowe będą dostępne do końca roku, to warto wziąć pod uwagę procesy formalne i nie zwlekać ze złożeniem wniosku. Przed udzieleniem finansowania konieczne bowiem jest przeprowadzenie niezbędnych analiz. W związku z sytuacją epidemiologiczną dostosowaliśmy procedury ubiegania się o pożyczkę, dzięki czemu większość dokumentów można przesłać do Alior Banku w formie skanów" - dodała Podobińska-Durka.

Alior Bank koncentruje swoją działalność na usługach bankowości detalicznej i korporacyjnej. Podmioty zależne Alior Banku prowadzą działalność m.in. w zakresie usług leasingowych, informatycznych, faktoringu i asset management. Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa razem banku wyniosły 76,73 mld zł na koniec 2019 r.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz