Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Altus zawarł z Rockbridge umowy przeniesienia zarządzania funduszami

0
Podziel się:

Warszawa, 16.12.2019 (ISBnews) - Altus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Zamkniętych (Altus TFI) zawarł z Rockbridge TFI umowy, których przedmiotem jest przejęcie przez Rockbridge TFI od Altus TFI zarządzania funduszami Altus Fundusz Inwestycyjny Otwarty Parasolowy z wydzielonymi subfunduszami, SEJF Parasol Fundusz Inwestycyjny Otwarty z wydzielonymi subfunduszami, SEJF Fundusz Inwestycyjny Otwarty Strategii Dłużny,  podała spółka.

Altus zawarł z Rockbridge umowy przeniesienia zarządzania funduszami
bEEBeVud

"Przeniesienie zarządzania funduszami na rzecz Rockbridge TFI nastąpi nieodpłatnie, [...] o ile do dnia 30 kwietnia 2020 r. spełnione zostaną łącznie następujące warunki:

1) Komisja Nadzoru Finansowego wyda zezwolenie na przejęcie zarządzania funduszami przez Rockbridge TFI,

2) Zgromadzenie uczestników poszczególnych funduszy wyrazi zgodę na przejęcie zarządzania funduszami przez Rockbridge TFI,

bEEBeVuf

3) Altus TFI dokona notarialnych zmian statutów funduszy oraz ogłoszenia zmian statutów" - czytamy w komunikacie.

Jak podano, Rockbridge TFI w zakresie operacyjnym i inwestycyjnym działa w sposób zupełnie niezależny od Altus TFI. Jednak Altus TFI pośrednio (tj. poprzez spółkę Altus Agent Transferowy, której jest jedynym udziałowcem) posiada 79,51% akcji w kapitale zakładowym oraz głosów Rockbridge TFI.

"W związku z powyższym, wyniki finansowe Rockbridge TFI z tytułu zarządzania funduszami będą uwzględnione w skonsolidowanym wyniku grupy kapitałowej Altus" - stwierdzono również.

Altus TFI jest jednym z niezależnych (tzn. niepowiązanych bezpośrednio z żadną instytucją finansową) towarzystw funduszy inwestycyjnych w Polsce. Od lipca 2014 r. jest spółką notowaną na rynku głównym GPW.

bEEBeVuG
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)