Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|
aktualizacja

Amerykańska giełda wycofuje się z bitcoinów. Miał to być przełom, a wyszła klapa

11
Podziel się

Gigantyczny spadek wartości bitcoina przełożył się na spadek zainteresowania kryptowalutami. Amerykańska giełda, która jako pierwsza umożliwiła inwestorom "zakłady" na bitcoina, po ponad roku wycofuje się z pomysłu.

Amerykańska giełda wycofuje z obrotu kontrakty na bitcoiny.
Amerykańska giełda wycofuje z obrotu kontrakty na bitcoiny. (East News)
bDJMkHsR

Kryptowaluty były hitem 2017 roku. Wtedy też najważniejsza z nich - bitcoin zyskał na wartości blisko 2000 proc. W szczytowym momencie za jedną sztukę płacono prawie 20 tys. dolarów. Na fali ogromnego zainteresowaniajedna z amerykańskich giełd w grudniu 2017 zdecydowała się nawet wprowadzić do obrotu kontrakty na bitcoiny. Miał to być przełom, a wyszła klapa.

Z zapowiadanej rewolucji zostało niewiele. Wszystko wskazuje na to, że w czerwcu po raz ostatni inwestorzy z giełdy w Chicago będą mieli szansę kupić lub sprzedać kontrakty na bitcoiny - donosi CNBS.

bDJMkHsT

Władze CBOE (Chicago Board Options Exchange) w oficjalnym oświadczeniu poinformowały, że nie zamierzają wypuszczać na rynek już żadnym kontraktów. Najnowsza seria miała pojawić się w marcu. W czerwcu wygasną serie, które wcześniej się pojawiły.

Ministerstwo Finansów ma problem z kryptowalutami

Władze giełdy z Chicago, która jako pierwsza weszła w bitcoiny, przyznały, że od 2017 roku zainteresowanie kontraktami kryptowalutowymi bardzo mocno spadło.

bDJMkHsZ

Nie ma się co dziwić. Większość inwestorów w ostatnim czasie jest na dużym minusie. Kurs bitcoina systematycznie dołuje. Notowania spadły z 20 tys. do 4 tys. dolarów. We wtorek w przeliczeniu na naszą walutę bitcoin chodził po nieco ponad 15 tys. zł.

Wprowadzenie na giełdę kontraktów na bitcoiny było entuzjastycznie przyjęte przez społeczność kryptowalutową, dla której miało to być nowym otwarciem się regulowanych rynków finansowych na bitcoina. Ten budził wiele kontrowersji. Część krajów zakazała go, a dla wielu jest to wirtualny twór służący głównie do prania brudnych pieniędzy.

Zapowiedź wycofania kontraktów z CBOE na pewno nie pomoże bitcoinowi wyjść z dołka, ale też na razie nie widać jednoznacznie negatywnej reakcji inwestorów. Od momentu publikacji oświadczenia giełdy bitcoin utrzymuje się w okolicach 4 tys. dolarów.

bDJMkHta

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDJMkHtu
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(11)
Koko
2 lata temu
Padła piramida finansowa, na której najlepiej zarabiałi producenci energii, kart graficznych i sami założyciele! A frajerzy mają pustki w kieszeniach, bo jak można inwestować w coś nierealnego bez pokrycia.
hahaha
2 lata temu
Twórca zarobił a resztę ma w 4-literach :))) Jelenie dalej kopią :)))
Zenon
2 lata temu
Brudne pieniądze to te sciągane w postaci podatków - to tak dla wyjaśieia.
bDJMkHtv
Paweł
2 lata temu
Pamięta ktoś jak za komuny była taka piramida finansowa - łańcuszek św. Antoniego ? Ten kto był pierwszy w tym łańcuszku zgarniał kasę od wszystkich następnych . Bitcoin to taka sama piramida tylko w trochę innej formie.
lol
2 lata temu
Dziwne .