Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Anna Urbańska powołana na CEO Standard Chartered Global Business Services

0
Podziel się:

Warszawa, 28.01.2021 (ISBnews) - Anna Urbańska została powołana na stanowisko dyrektora zarządzającego (CEO) i członka zarządu Standard Chartered Global Business Services - zlokalizowanego w Warszawie globalnego centrum usług biznesowych, które należy do Grupy Standard Chartered, podano w komunikacie.

Anna Urbańska powołana na CEO Standard Chartered Global Business Services

"Nowa CEO będzie jednocześnie kontynuować pracę na dotychczasowym stanowisku - dyrektora Pionu Przeciwdziałania Przestępczości Finansowej w Polsce (Head of Conduct & Financial Crime Compliance Site Lead, Poland)" - czytamy w komunikacie.

Anna Urbańska ma ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe zgromadzone w sektorze bankowym, funduszy inwestycyjnych i konsultingowym. Do grona pracowników Standard Chartered dołączyła jesienią 2018 roku. Jej zadaniem było zbudowanie od podstaw zespołu doświadczonych specjalistów odpowiedzialnych za przeciwdziałanie przestępczości finansowej, który tworzy dziś przeszło 350 ekspertów.

"Anna Urbańska zastępuje na stanowisku CEO Rowenę Everson, która odpowiadała za zarządzanie działalnością operacyjną i rozwój strategiczny spółki od momentu jej zarejestrowania w czerwcu 2018 roku. Dotychczasowa dyrektor zarządzająca została powołana w strukturach banku na stanowisko dyrektora ds. kanałów cyfrowych i analizy danych w regionie Europy i Ameryk, z siedzibą w Londynie. Jednocześnie pozostaje ona w zarządzie polskiej spółki, aby wspierać jej dalszy rozwój" - czytamy dalej.

"Wieloletni staż menedżerski w połączeniu z doświadczeniem zdobytym w globalnych instytucjach finansowych i dogłębną znajomością lokalnego rynku sprawiają, że Anna jest doskonale przygotowana, aby kierować dalszym rozwojem naszej działalności w Polsce. W planach jest zarówno rozwój istniejących obszarów, jak i tworzenie nowych, związanych np. z nowoczesnymi technologiami i zrównoważonym finansowaniem. Pod jej przewodnictwem zostanie też wprowadzony m.in. elastyczny system pracy, uwzględniający różne potrzeby pracowników w zakresie czasu i lokalizacji - powiedział globalny dyrektor zarządzający Globalnych Centrów Usług Biznesowych banku Standard Chartered Matthew Norris, cytowany w komunikacie.

Firma Standard Chartered Global Business Services Sp. z o. o. została zarejestrowana w czerwcu 2018 roku. Zatrudnia obecnie prawie 700 pracowników, którzy świadczą specjalistyczne usługi na rzecz innych spółek z Grupy Standard Chartered, działającej na 60 rynkach. Do najważniejszych obszarów kompetencyjnych spółki należą: przeciwdziałanie przestępczości finansowej, cyberbezpieczeństwo, zarządzanie ryzykiem płynności, zarządzanie międzynarodowymi projektami z obszaru HR, rekrutacja pracowników Polsce, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych oraz negocjowanie umów na instrumenty pochodne z klientami korporacyjnymi i instytucjonalnymi.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)