Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ARP rozpoczyna współpracę z Izbą Gospodarczą Regionu Płockiego

0
Podziel się:

Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) podpisała porozumienie o współpracy z Izbą Gospodarczą Regionu Płockiego. Strony będą wspólnie działać na rzecz rozwoju przedsiębiorstw w powiecie płockim, podała Agencja.

ARP rozpoczyna współpracę z Izbą Gospodarczą Regionu Płockiego

"W Polsce co roku powstaje wiele nowych przedsiębiorstw, za tym wzrostem podąża również rozwój jakościowy: powiększa się grupa firm rozpoznawalnych na świecie, oferujących wysokojakościowe produkty i usługi oparte na najnowocześniejszych technologiach. Przyszłość polskiej gospodarki i jej miejsce w dobie czwartej rewolucji przemysłowej zależy od ich twórczej energii. Rolą przedsiębiorczego państwa jest zaś pomagać ją wyzwolić i w pełni wykorzystywać" - powiedziała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, cytowana w komunikacie.

"Jako Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii identyfikujemy i usuwamy kolejne bariery prawne utrudniające prowadzenie biznesu w Polsce. Temu właśnie służą rozwiązania wprowadzone przez Konstytucję Biznesu, Pakiet MŚP czy nowy Pakiet Przyjazne Prawo oraz setki szczegółowych rozwiązań. Ważne są również konkretne impulsy w postaci ulg czy zwolnień podatkowych, które przez Polską Strefę Inwestycji chcemy dystrybuować również w mniejszych ośrodkach. Szczególnie cieszą mnie inicjatywy takie jak zaprezentowana dzisiaj przez Agencję Rozwoju Przemysłu i Izbę Gospodarczą Regionu, ponieważ jest to ważny impuls dla rozwoju lokalnej przedsiębiorczości i nowych inwestycji" - dodała minister.

Celem współpracy jest promocja i wsparcie przedsiębiorstw w prowadzeniu działalności, a także zwiększenie konkurencyjności przemysłu w regionie płockim.

"Agencja Rozwoju Przemysłu zaoferuje przedsiębiorstwom zrzeszonym w Izbie Gospodarczej Regionu Płockiego specjalnie przygotowaną ofertę finansowania inwestycji. Izba z kolei będzie informowała przedsiębiorców o możliwościach dostępnych w ramach finansowania ze środków ARP" - czytamy także.

Wiceprezes ARP Paweł Kolczyński podkreślił, że zadaniem ARP jest wspieranie rozwoju przedsiębiorstw.

"W naszej ofercie znalazły się konkretne narzędzia pomocne m.in. w zwiększeniu skali działalności, czy przy planowaniu ekspansji zagranicznej. Zależy nam na dotarciu do tych firm, które dzięki naszym środkom będą się dynamiczniej rozwijać i wspierać lokalną przedsiębiorczość. Dlatego współpracujemy z izbami gospodarczymi czy parkami technologicznymi. Do tego grona dołączyła dziś Izba Gospodarcza Regionu Płockiego. W ARP jesteśmy otwarci na współpracę z każdym, kto ma wartościowy i dobrze uzasadniony biznesowo projekt. Finansujemy przedsięwzięcia zarówno te warte kilka milionów złotych, jak i te o wartości kilkuset milionów złotych. Jestem przekonany, że razem z Izbą Gospodarczą Regionu Płockiego stworzymy atrakcyjne warunki działania dla lokalnych firm" - powiedział Kolczyński, cytowany w komunikacie.

Zgodnie z porozumieniem, spółki zrzeszone w Izbie Gospodarczej Regionu Płockiego mogą na dobrych warunkach skorzystać z finansowania inwestycji lub kapitału obrotowego, czy też pomocy w ekspansji zagranicznej. Warianty finansowania dostosowane są do indywidualnych potrzeb klienta i zależą od jego sytuacji, podano także.

Izba Gospodarcza Regionu Płockiego zrzesza przedsiębiorców, pracodawców oraz ich związki. Działa na terenie całej Polski, ze szczególnym uwzględnieniem powiatów: płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego oraz miasta Płock. Do podstawowych celów Izby należą: propagowanie oraz wspieranie przedsiębiorczości na obszarze działania Izby; reprezentowanie, opiniowanie i ochrona interesów gospodarczych zrzeszonych w niej przedsiębiorców, pracodawców oraz ich związków w prowadzonej działalności gospodarczej.

Agencja Rozwoju Przemysłu to spółka Skarbu Państwa, działająca w ramach Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju. Jej strategia opiera się na trzech równorzędnych filarach: innowacjach, restrukturyzacji i inwestycjach. Portfel spółek ARP S.A. obejmuje m.in. przedsiębiorstwa produkcyjne działające w sektorach: budowlanym, energetycznym, elektromaszynowym, a także w obszarze wzornictwa przemysłowego czy innowacji. ARP zarządza dwiema specjalnymi strefami ekonomicznymi: SSE Euro-Park Mielec oraz TSSE Euro-Park Wisłosan.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)