Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
24.03.2020 15:19

Asseco Poland przeznaczy m.in. 1 mln zł na wsparcie sektora zdrowia

Zarząd Asseco Poland podjął decyzję o przeznaczeniu m.in. 1 mln zł na wsparcie sektora zdrowia w Polsce w związku z koronawirusem, poinformował prezes Adam Góral.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Zarząd Asseco podjął decyzję o przeznaczeniu 1 mln zł na wsparcie sektora zdrowia. Działamy także lokalnie - Podkarpacki Klub Biznesu, którego Asseco jest jednym z założycieli, w ramach przeciwdziałania skutkom pandemii podjął decyzję o finansowym wsparciu sektora medycznego na Podkarpaciu. Podkarpacki Klub Biznesu przeznaczy 300 tys. zł na ten cel, a Asseco dołoży do tej kwoty dodatkowe 100 tys. zł" - powiedział Góral, cytowany w komunikacie.

Dodał, że spółka pracuje również z Ministerstwem Cyfryzacji nad przyśpieszeniem przepisów umożliwiających wprowadzenie wideoweryfikacji, niezbędnej na przykład do zdalnego uruchamiania podpisu elektronicznego, a takie rozwiązanie umożliwiłoby wielu osobom, zmuszonym dzisiaj do kwarantanny, dalsze funkcjonowanie na odległość i zdalne podpisywanie dokumentów.

"Wierzymy, że bardzo ważna jest odpowiedzialność i zapewnienie ciągłości funkcjonowania naszych klientów - firm oraz instytucji istotnych dla funkcjonowania państwa, systemu finansowego, czy sektora zdrowia. Dlatego, mimo panującej sytuacji epidemiologicznej, nasi pracownicy są w pełni dyspozycyjni na dyżurach, mających na celu zapewnienie sprawnego działania systemów u naszych klientów. Realizujemy dodatkowe, bezpłatne działania dla szpitali, mające na celu dostosowanie systemów do potrzeb obsługi pacjentów zagrożonych pandemią. Jesteśmy także stale w kontakcie z Ministerstwem Zdrowia oraz Narodowym Funduszem Zdrowia, realizując działania doraźne, wspomagające walkę z koronawirusem" - powiedział także.

Góral powiedział również, że spółka bezpłatnie udostępniła platformę do prowadzenia zajęć edukacyjnych, a "Partnerstwo dla uczelni" - to właśnie oferta Asseco, Operatora Chmury Krajowej oraz Googla, mająca na celu udostępnienie na okres 6 miesięcy bezpłatnej infrastruktury i narzędzi do prowadzenia zdalnych zajęć na uczelniach.

"Nie ulega jednak wątpliwości, że ten rok będzie na wielu poziomach bardzo wymagający. Dlatego Asseco włącza się w działania, mające na celu pomoc w tej trudnej sytuacji, jaką jest epidemia koronawirusa. Koncentrujemy się przy tym na tych obszarach, w których mamy doświadczenie i kompetencje" - podsumował Góral.

Asseco Poland S.A. specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-03-2020

JojoWydajcie te pieniadze w casynie a nie wspierajcie ulomych zlodzieji w rzadzie.zaden z nich nie ma ochoty na wsparcie a dozarli sie na koneksjach z … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)