Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Baltona wstrzymuje działalność handlową i gastronomiczną. Nie tylko w Polsce

Na radykalne kroki w związku z koronawirusem i ograniczeniami w ruchu lotniczym zdecydowała się Baltona. Zawiesiła swoją działalność handlową i gastronomiczną w Polsce. Rozważa to samo we wszystkich krajach, w których prowadzi biznes.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Koronawirus zmusił Baltonę do zawieszenia działalności handlowej i gastronomicznej. (Fot: PAP/Tytus Żmijewski)

Wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego oraz decyzja rządu o zamknięciu granic i ograniczeniu ruchu lotniczego w związku z koronawirusem bije w kolejnych przedsiębiorców. PHZ Baltona, która zajmuje się sprzedażą towarów w sklepach wolnocłowych zlokalizowanych przede wszystkim w portach lotniczych oraz na przejściach granicznych ogłosiła wstrzymanie normalnej działalności handlowej i gastronomicznej.

Decyzja zarządu weszła w życie 15 marca i dotyczy wszystkich lokalizacji w Polsce. Z zastrzeżeniem możliwości prowadzenia działalności w ograniczonym (dyżurnym) zakresie w wybranych lokalizacjach lotniskowych w razie zaistniałej potrzeby.

Baltona działa nie tylko w Polsce. Jest też obecna we Francji. Tam również zdecydowano się na wstrzymanie działalności w lokalizacji handlowej na lotnisku Montpellier. Wcześniej to samo spotkało lotniska w Estonii i Włoszech.

Puste lotniska. Koronawirus sieje spustoszenie w branży turystycznej

"Jednocześnie w związku z kolejnymi ograniczeniami, jakie w najbliższym czasie mogą zostać nałożone w związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2 na pozostałych rynkach, w których emitent posiada lokalizacje handlowe lub gastronomiczne, emitent rozważa w najbliższym czasie wstrzymanie działalności docelowo we wszystkich lokalizacjach oraz kanałach sprzedaży grupy kapitałowej emitenta" - czytamy w komunikacie.

(Baltona)
(Fot: Baltona)

Po tych informacjach wyraźnie w dół poszły notowania akcji Baltony. Na giełdzie w Warszawie w południe były wyceniane na 6 zł za sztukę, a więc prawie 8 proc. mniej niż przed weekendem. Inwestorzy obawiają się o finansowe skutki.

Ile całe zamieszanie będzie kosztować spółkę? Zarząd Baltony w oficjalnym komunikacie przyznaje, że na razie nie ma możliwości oszacowania skali negatywnych skutków wstrzymania działalności handlowej i gastronomicznej na wyniki finansowe.

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: baltona, komentarze giełdowe, koronawirus, wiadomości, giełda, akcje
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-04-2020

AwanagardaaWszyscy musimy dzialac spokojnie i odpowiedzialnie, ruch na lotniskach niedługo znów porządnie ruszy

17-03-2020

traczNiestety teraz to konieczność. Dobrze, że Baltona działa odpowiedzialnie. Ten trudny czas się kiedyś przecież skończy.

26-04-2020

in minusbeda straty, znowu. karma za konfliktowanie sie z PPL...

Rozwiń komentarze (6)