Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

BIEC: Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury (WWK) spadł o 19,4 pkt w kwietniu

0
Podziel się

Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury (WWK) - informujący z wyprzedzeniem o przyszłych tendencjach w gospodarce - spadł o 19,4 pkt m/m w kwietniu br., podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC) w raporcie. W ciągu jednego miesiąca wskaźnik stracił tyle, ile w całym - ponad półtorarocznym okresie światowej recesji z lat 2007-2008, podało Biuro.

BIEC: Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury (WWK) spadł o 19,4 pkt w kwietniu
bEsaNqER

"Największy wpływ na spadek wskaźnika miało przede wszystkim raptowne załamanie się tempa napływu nowych zamówień do polskich producentów. Dotknęło to niemal wszystkie branże, z wyjątkiem przemysłu farmaceutycznego, gdzie w kwietniu zamówień napłynęło znacznie więcej niż w poprzednich miesiącach a nawet latach. Relatywnie mniejsze spadki zamówień dotknęły również producentów żywności" - czytamy w raporcie.

Załamaniu uległy również wskaźniki odnoszące się do ocen ogólnej sytuacji w firmach, podało Biuro.

"Jednak w przypadku tych wskaźników spadki były nieco łagodniejsze, co pozwala przypuszczać, iż wiele przedsiębiorstw ma finansową poduszkę bezpieczeństwa na trudne czasy, a co więcej menadżerowie badanych firm wykazują znaczne pokłady nadziei i optymizmu" - czytamy dalej.

bEsaNqFu
forex
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)