Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
ANA
|

BioMaxima będzie sprzedawać testy do Niemiec. Kurs akcji wystrzelił

5
Podziel się:

Cena akcji spółki BioMaxima rośnie na warszawskiej giełdzie o 15 proc. po tym, jak firma podała, że podpisała umowę na dystrybucję testów do Niemiec.

BioMaxima będzie sprzedawać testy do Niemiec. Kurs akcji wystrzelił
BioMaxima podpisała umowę na dystrybucję testów na koronawirusa do Niemiec. Zdjęcie ilustracyjn. (Adobe Stock)

Testy będą wykorzystywane m.in. do badania pracowników transgranicznych oraz podróżnych w laboratoriach znajdujących się przy przejściach granicznych. W piątek, 19 marca, niemieckie służby sanitarne zaklasyfikowały Polskę jako kraj wysokiego ryzyka pod względem rozprzestrzeniania się SARS-CoV-2.

Od niedzieli zaczęło obowiązywać rozporządzenie, zgodnie z którym Niemcy ograniczą swobodę ruchu na granicy. Będzie to oznaczać, że osoby wjeżdżające z Polski na terytorium Niemiec będą musiały wykonać i przedstawić negatywny test PCR lub antygenowy, natomiast osoby dojeżdżające do pracy, do szkoły, na studia lub odwiedzające krewnych mieszkających po drugiej stronie granicy muszą wykonywać test co cztery dni.

W poniedziałek rano akcje spółki Biomaxima kosztują 41 zł, podczas gdy w piątek na zamknięciu sesji ich cen wynosiła 36 zł. Obecny kurs nie jest jednak najwyższy od czasu wybuchu pandemii – w lipcu oraz listopadzie ubiegłego roku przekraczał 50 zł.

Zobacz także: Lockdown. Hotele do zamknięcia. Znów zacznie się kombinowanie

Firma poinformowała, że umowa dotyczy: testów antygenowych, testów genetycznych RT-PCR, testów potrójnych Sars-Cov-2, Infuenza A i B, RSV oraz testów do wykrywania przeciwciał IgG, IgM.

Dystrybutor z Niemiec dokonał już pilotażowego zakupu testów antygenowych. Warunkiem zachowania wyłączności jest złożenie do 9 kwietnia 2021 roku zamówień na łączną kwotę 1 mln euro. Jak poinformowała Biomaxima: "podtrzymanie uprzywilejowanej relacji spółki z dystrybutorem w roku 2021 uwarunkowane jest minimalną wartością zamówień złożonych przez dystrybutora określoną na 4 mln euro (około 18,5 mln zł) do końca roku".

Notowana na warszawskiej giełdzie, na rynku NewConnect, BioMaxima działa na rynku diagnostyki laboratoryjnej. Jest producentem podłoży mikrobiologicznych, systemów do oznaczania lekowrażliwości, a także odczynników oraz sprzętu do diagnostyki in vitro. Spółka jest również dystrybutorem produktów diagnostycznych innych firm, takich jak Nova Biomedical, Mitsubishi Chemical, Biolog Inc, Accelerate Diagnostics. BioMaxima zaopatruje w swoje produkty ponad 2 tys. laboratoriów w Polsce oraz prowadzi działalność eksportową na ponad 60 rynkach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(5)
Seb
3 lata temu
Firma prężnie się rozwijająca. Mają najlepszej jakości produkty, które doceniło już wiele krajów. Nie długo mają zwiększyć moce produkcyjne i wejść w nowa gałąź jaka jest lekoopornosc. Cieszy, że Polskie firmy konkurują na równi z potentatami na rynku i mają szansę stać z nimi na równi.
Łubudubu
3 lata temu
Po kiego grzyba kupować testy i wywalić w błoto taką kasę . Nie wystarczy leczyć skutecznie!? Zadluzamy sie bez pamięci i po co? Testy nie leczą ale odpowiedni wybrańcy się bogacą!
Inwestor
3 lata temu
Czy za tym też stoi może Ursus?Mały,ale wystarczająco potężny.
MaxZorin
3 lata temu
Fajnie, że polska firma robi testy, fajnie, że je sprzedaje i fajnie, że zarabia. Ale najważniejszą tu informacją i wydarzeniem jest wystrzelony kurs akcji. Nie tam żadna pandemia, nie jakiś tam wirus, nie bezpieczeństwo ludzi, ale kurs akcji. I znowu "zarobią" ci co już nie mają co z kasą robić, a ci co kasy nie mają zbiednieją. A za parę dni, tygodni, miesięcy kurs jak wystrzelił, tak zaglebuje. (Czego akurat samej firmie nie życzę).
456
3 lata temu
testy odbytnicze ha ha ha