Trwa ładowanie...
bDTmnAlh

Notowania

Testy Na Covid – Wszystkie wiadomości

132
08.04.2021 9:16

NIEMCY
 / 
Kontrole na granicach. Pogranicznicy łapią podróżnych bez testów. Najgorzej na niemieckiej granicy

- Wspierają nas funkcjonariusze z morskiego i warmińsko-mazurskiego oddziału straży granicznej - mówi mjr Joanna Konieczniak z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Na granicy z Niemcami i Czechami kontrole są wyrywkowe. Niestety nie brakuje takich, którzy próbują wjechać do Polski bez testów i szczepień.

6
02.04.2021 13:44

TESTY NA COVID
 / 
Sprzedawał negatywne testy na COVID-19. Grozi mu 8 lat wiezienia

Fałszywe dokumenty miały umożliwić ich właścicielom m.in. podróże bez konieczności odbycia kwarantanny i poruszanie się bez obowiązkowej maseczki.

3
31.03.2021 20:40

KORONAWIRUS CZECHY
 / 
Pandemia. Wjazd do kraju z negatywnym testem? Sąd uchyla obowiązek

Czeski sąd uznał za przeczy z Kartą Praw Podstawowych obowiązek przedstawienia negatywnego testu na COVID-19 przy wjeździe do kraju.

169
29.03.2021 18:15

TESTY NA COVID
 / 
Chcesz mieć wynik przed świętami? Na test umów się jak najszybciej

Nie ma na co czekać: jeśli chcesz wyjechać na święta do rodziny i jednocześnie mieć pewność, że pozostawisz po sobie dobre wrażenie, a nie wirusa, już dziś umów się na zrobienie testu. Liczba dostępnych terminów szybko maleje.

98
25.03.2021 14:54

TESTY NA COVID
 / 
Lidl przebił Biedronkę, ale tylko na chwilę. Test na przeciwciała za 39,99 zł

Za wprowadzany właśnie do Lidla test na przeciwciała SARS-CoV-2 trzeba będzie zapłacić 39,99 zł. To o 10 zł mniej, niż pierwotnie wynosiła cena za test z Biedronki - ale i ta sieć obniżyła cenę. Testy trafią do sprzedaży w Lidlu w piątek i sobotę.

bDTmnAlj
2
23.03.2021 15:45

PANDEMIA
 / 
Testy na przeciwciała covid ze sklepu. Były szef GIS bardzo krytycznie

W popularnych dyskontach można kupić testy wykrywające przeciwciała COVID-19. Warto? - Kupując hot-doga na stacji benzynowej, nie traktuję tej stacji jako luksusowej restauracji, również klepanie samochodu młotkiem to nie to samo, co autoryzowany serwis. Jeżeli chcemy mieć wiarygodny test, i taki, który nam coś więcej powie, powinniśmy go wykonać w akredytowanym laboratorium - powiedział w programie "Newsroom" dr Marek Posobkiewicz, były główny inspektor sanitarny. - Jest sporo fajniejszych rzeczy, które możemy kupić w tych dyskontach, niż akurat ten test - podsumował.

5
22.03.2021 10:41

GIEŁDA
 / 
BioMaxima będzie sprzedawać testy do Niemiec. Kurs akcji wystrzelił

Cena akcji spółki BioMaxima rośnie na warszawskiej giełdzie o 15 proc. po tym, jak firma podała, że podpisała umowę na dystrybucję testów do Niemiec.

5
18.03.2021 14:42

TESTY NA COVID
 / 
Biedronka wprowadza kolejne testy na przeciwciała. Resort zdrowia apeluje do klientów

Biedronka wprowadzi do swoich sklepów dodatkową partię testów stwierdzających przeciwciała przeciwko COVID-19. O skuteczności wyrobu zdążył się wypowiedzieć szereg ekspertów.

4
17.03.2021 17:15

TESTY NA COVID
 / 
Testy na przeciwciała z marketu. Carrefour planuje wprowadzić je do sprzedaży

Kolejna sieć zapowiada wprowadzenie do sprzedaży testu na przeciwciała SARS-CoV-2. W ślady Biedronki idzie Lidl, a po nim również Carrefour.

bDTmnAlp
103
10.03.2021 17:23

TESTY NA COVID
 / 
Testy na koronawirusa w drogerii. Niemieckie sieci wprowadzają je do sprzedaży

W Niemczech test na koronawirusa będzie można kupić w drogerii czy dyskoncie spożywczym.

111
04.03.2021 12:16

TRANSPORT
 / 
Polskie firmy skarżą się m.in. na Niemców do Komisji Europejskiej. Poszło o testy dla kierowców

Gigantyczne kolejki do punktów pobrań, brak testów, nadkładanie drogi, wielogodzinne opóźnienia, nerwy i zakrwawione nosy – to szara rzeczywistość naszych kierowców zawodowych udających się w trasy po Europie. Komisja Europejska upomina sześć państw UE, w tym Niemcy, by zniosły obowiązek testowania kierowców zawodowych. Daje im 10 dni na odpowiedź.

3
02.03.2021 8:14

TESTY NA COVID
 / 
Testy na koronawirusa dla wszystkich pracowników. Czesi walczą z pandemią

Powszechne testy na obecność koronawirusa mają być prowadzone we wszystkich zakładach pracy. Tak zdecydował czeski rząd.

151
11.02.2021 16:56

ZAROBKI
 / 
Diagności mówią: wystarczy. "W dyskoncie na kasie zarabiają lepiej"

- Płaca diagnosty mieści się w widełkach 2,8 tys. zł-3,3 tys. zł brutto - powiedziała w programie "Newsroom” dr Matylda Kłudkowska, wiceprezes Rady Diagnostów Laboratoryjnych. – Dla młodych ludzi, którzy przychodzą do pracy w szpitalu i muszą pracować po 24 h na dobę przez siedem dni w tygodniu, także w święta, taka pensja to porażka. Mówią: wystarczy i rezygnują. Wolą pracę na kasie w dyskoncie. Diagności mają umiejętności analityczne, dlatego często uciekają np. w programowanie i branżę IT, gdzie zarobki są nieporównywalne do tych, które oferują dyrektorzy szpitali. Jedna z młodych diagnostek, która poszła do pracy w zawodzie, usłyszała pytanie: czy ma pani kogoś, kto panią utrzyma? Wykonujemy pracę dla idei.

bDTmnAlq
11.02.2021 15:49

EPIDEMIA KORONAWIRUSA W POLSCE
 / 
Prywatne testy na COVID-19. Jakie wybrać? Ekspert mówi, na co zwrócić uwagę

- Wybierając prywatny test na koronawirusa, należałoby sprawdzić, czy został on dopuszczony do użytku domowego - powiedziała w programie "Newsroom” dr Matylda Kłudkowska, wiceprezes Rady Diagnostów Laboratoryjnych. – Mam wrażenie, że żadna firma w Polsce takich testów nie wypuściła. Wiem, że za granicą pacjenci otrzymują do domu odczynniki do wykonania szybki testów antygenowych. To są odczynniki wysokiej klasy, wysokiej czułości. Nie są to przypadkowe firmy, dlatego można mieć pewność, że badanie jest wiarygodne. Są to z pewnością testy firmy Abbott, która zrewolucjonizowała diagnostykę poprzez szybkie testowanie antygenowe. Godne polecenia są także testy firmy Roche. To z pewnością liderzy rynku.

34
10.02.2021 19:26

KORONAWIRUS
 / 
Wirusolodzy do pracodawców: nie testujcie pracowników na własną rękę

W spółce Newag z Nowego Sącza przeciwciała przeciwko koronawirusowi ma już ponad połowa załogi. Z kolei w Muszynie są one obecne u prawie 70 proc. nauczycieli. Epidemiolodzy apelują jednak do pracodawców, by ci nie wykonywali testów i nie wyciągali z nich pochopnych wniosków. Nie mogą one służyć np. do ustalania kolejności szczepień w firmie.

5
09.02.2021 17:03

TESTY NA COVID
 / 
Koronawirus. Wyspy zaostrzają rygor. Po przyjeździe trzeba będzie zrobić 2 testy

Od przyszłego poniedziałku wszystkie osoby przyjeżdżające do Wielkiej Brytanii, oprócz testu na obecność koronawirusa przed rozpoczęciem podróży, będą musiały wykonać jeszcze dwa. Trzeba będzie się przetestować w drugim i ósmym dniu po przyjeździe - ogłosił we wtorek brytyjski minister zdrowia Matt Hancock.

21
09.01.2021 9:26

TESTY NA COVID
 / 
Koronawirus. Anglia zaostrza zasady. Wysokie kary za brak testu

Każdy przekraczający granicę w Anglii, również inny Brytyjczyk, będzie musiał posiadać negatywny wynik testu na COVID-19. Jego brak będzie drogo kosztował.

4
11.12.2020 9:50

BADANIA
 / 
COVID-19 i grypa. Firma Inno-Gene opracowała test, który jednocześnie sprawdzi trzy wirusy

Poznańska spółka biotechnologiczna Inno-Gene zakończyła prace badawczo-rozwojowe dotyczące opracowania testu genetycznego identyfikującego zwiększone ryzyko do zachorowań na COVID-19 oraz wirusów grypy typu A i B. Zamierza to opatentować.