Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
TOS
|

Koronawirus. Wyspy zaostrzają rygor. Po przyjeździe trzeba będzie zrobić 2 testy

5
Podziel się

Od przyszłego poniedziałku wszystkie osoby przyjeżdżające do Wielkiej Brytanii, oprócz testu na obecność koronawirusa przed rozpoczęciem podróży, będą musiały wykonać jeszcze dwa. Trzeba będzie się przetestować w drugim i ósmym dniu po przyjeździe - ogłosił we wtorek brytyjski minister zdrowia Matt Hancock.

Koronawirus. Wyspy zaostrzają rygor. Po przyjeździe trzeba będzie zrobić 2 testy
Koronawirus. Wyspy zaostrzają rygor. Po przyjeździe trzeba będzie zrobić 2 testy (PAP, EPA)
bErePiMl

Hancock przedstawił w Izbie Gmin działania, które mają zapobiec przedostaniu się do Wielkiej Brytanii nowych wariantów koronawirusa, w tym budzących obecnie największy niepokój południowoafrykańskiego i brazylijskiego.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, od poniedziałku obywatele i rezydenci Wielkiej Brytanii i Irlandii, przyjeżdżający z krajów z "czerwonej listy" (obecnie są na niej 33 państwa) będą musieli odbyć 10-dniową kwarantannę w jednym ze wskazanych przez rząd 16 hoteli. Koszt tej kwarantanny - obejmujący zakwaterowanie, transport i testy na obecność koronawirusa - wyniesie 1750 funtów od osoby, a będą go pokrywać podróżni. Rząd zarezerwował 4600 miejsc w hotelach i planuje zwiększenie tej liczby.

Wszyscy przyjeżdżający z innych krajów, którzy już są zobowiązani do przedstawienia negatywnego wyniku testu zrobionego w ciągu 72 godzin przed podróżą oraz do 10-dniowej kwarantanny w domach, będą musieli wykonać na własny koszt dwa kolejne testy typu PCR po przyjeździe - w drugim i ósmym dniu kwarantanny.

bErePiMn
Zobacz także: Rząd przygotowuje "nowy ład". "To mi przypomina lata Gierka"

W przypadku, gdyby któryś z nich dał wynik pozytywny, kwarantanna zostanie przedłużona o 10 dni od dnia wykonania testu. Dodatkowo każdy pozytywny wynik będzie poddany sekwencjonowaniu genomowemu, aby sprawdzić, czy nie jest to któryś z nowych, budzących niepokój wariantów.

Podniesione zostaną też kary dla osób nieprzestrzegających tych regulacji. Osobie, która po przyjeździe z zagranicy nie wykona pierwszego testu, grozi kara w wysokości 1000 funtów, w przypadku niewykonania drugiego testu kara wyniesie 2000 funtów, a kwarantanna zostanie automatycznie wydłużona o 14 dni, zaś podróżnym, którzy nie odbędą kwarantanny w hotelach, choć są do tego zobligowani, grozi kara przynajmniej 5000 funtów z możliwością jej podniesienia do 10 tys.

bErePiMt

Z kolei osobom, które podadzą nieprawdziwe informacje w formularzu lokalizacyjnym wypełnianym przy wjeździe lub ukryją fakt pobytu w ciągu poprzednich 10 dni w którymś z krajów z "czerwonej listy" będzie groziła kara do 10 lat więzienia.

Na tej liście znajdują się obecnie 33 państwa, w większości z Afryki i Ameryki Południowej, ale też Portugalia i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Wszystkie połączenia lotnicze z nimi zostały zawieszone, a osoby w nich przebywające, które nie są obywatelami bądź rezydentami Wielkiej Brytanii i Irlandii, obowiązuje zakaz wjazdu do Wielkiej Brytanii.

bErePiMu

Wszystkie ogłoszone przez Hancocka decyzje odnoszą się tylko do Anglii, ale prowadzone są rozmowy z rządami Szkocji, Walii i Irlandii Północnej w sprawie ich rozciągnięcia na cały kraj.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErePiMO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(5)
Ciocia Misia
6 miesięcy temu
A u nas w hotelach to tylko Kryska sie byczy.
Ubelievable!
6 miesięcy temu
10 lat więzienia za kłamstwo w deklaracji.Witamy w NWO.
Kali
6 miesięcy temu
3 tygodnie temu byłem chory. Nie robiłem testu, pracowałem, wszyscy w moim biurze byli zdrowi i są nadal . Tydzień później zachorowała żona. Zrobiła test.Test wykazał jej covid .Wiec z automatu ja poszedłem na test mimo ze od mojej choroby minęło 10 dni. Mój test wykazał ze mam covid choć czułem się dobrze. Dwa dni później poszedłem na kolejny test w inne miejsce z niedowierzaniem . Kolejny test i covid i minął 12 dzień od moje choroby. Kazali zostać w domu 10 dni i nie przychodzić więcej na testy ponieważ testy przez jakiś czas będą pokazywać i tak pozytywny wynik. Wiec ja mam pytanie, przejdę covid.Minie 2 tyg. będę chciał lecieć na wyspy, będę już zdrowy a testy i tak będą pokazywać test pozytywny.Gdzie tu sens?
bErePiMP
Znafca
6 miesięcy temu
A trudne pytania dają?
Magda
6 miesięcy temu
Ukończyłam Studium Pracowników Medycznych i Społecznych i jestem bardzo zadowolona z tej edukacji. Szkoda tylko, że trwa koronawirus i nigdzie nie mogę znaleźć pracy przez te obostrzenia.