Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Black Pearls VC zainwestował w spółkę Xopero działającą w branży ochrony danych

0
Podziel się:

Fundusz Black Pearls VC zainwestował 1 mln zł w Xopero - firmę tworzącą rozwiązania z dziedziny ochrony danych, która rozwija własny zestaw narzędzi natychmiastowego przywracania danych, podał fundusz.

Black Pearls VC zainwestował w spółkę Xopero działającą w branży ochrony danych

"Świadomość konieczności zabezpieczenia się przed awariami lub działaniami cyberprzestępców jest w firmach coraz większa. Prewencja to jednak nie wszystko. Równie istotne jest szybkie postawienie firmy na nogi i ciągłość jej funkcjonowania. Takie podejście jest niezbędne w praktycznie każdej skali działania. Xopero oddaje swe narzędzia w ręce małych i średnich firm w modelu SaaS, co jest strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o potrzeby tego sektora" - powiedział partner w Black Pearls VC Maciej Skórkiewicz, cytowany w komunikacie.

"Nasze rozwiązanie udostępnia małym i średnim firmom najnowocześniejsze technologie do tworzenia kopii zapasowych, do tej pory zarezerwowane dla dużych korporacji. Zabezpieczamy nie tylko dane, ale i całe środowiska informatyczne naszych klientów - łącznie z wirtualnymi serwerami. W momencie awarii oferujemy szybkie przywrócenie danych, które zapewni firmie ciągłość działania i ograniczy straty związane z przestojem" - wskazał prezes Xopero Łukasz Jesis.

Fundusz Black Pearls VC zainwestował w Xopero 1 mln zł ze wsparciem programu BRIdgeAlfa, podano także.

Xopero początkowo zajmowało się tworzeniem przeznaczonych dla małych i średnich firm rozwiązań do ochrony danych w chmurze. Wraz z rozwojem działalności firma poszerzyła ofertę o programy do backupu lokalnego dla przedsiębiorców, którym zależy na przechowywaniu danych w siedzibie firmy. Xopero jest członkiem ESET Technology Alliance. Spółka rozwija również produkt dla integratorów IT i resellerów, dzięki któremu każdy może mieć własny backupowy biznes w modelu security-as-a-service. Xopero jest też autorem projektu e-Bezpieczna Polska - platformy bezpłatnych webinarów z zakresu cyberbezpieczeństwa dla firm.

Black Pearls VC jest firmą venture capital zarządzającą funduszami typu early stage. Fundusz pomaga przedsiębiorcom i naukowcom w budowaniu firm o globalnym zasięgu, wspierając rozwój innowacyjnych projektów m.in. z zakresu deep tech i enterprise software. Inwestycje funduszu w 2018 roku to Insly, Deep.BI, eAgronom, a w 2019 roku - Teamscope i Xopero.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)