Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
16.09.2020 13:01

BoomBit ma umowę z NCBR dot. dofinansowania projektu kwotą ok. 3,84 mln zł

BoomBit podpisał umowę o dofinansowanie kwotą 3,84 mln zł projektu z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) na opracowanie systemu opartego o algorytm sztucznej inteligencji modyfikującego parametry gry w trakcie trwania rozgrywki w celu maksymalizacji przychodów twórców gier wykorzystujących silnik Unity oraz zwiększenia ich oszczędności w procesie dostosowania gier do potrzeb graczy, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Zgodnie z umową, całkowity koszt realizacji projektu oraz całkowita kwota kosztów kwalifikowanych wynosi 7 216 380,59 zł, natomiast kwota przyznanego dofinansowania wynosi do 3 842 832,92 zł, co stanowi 53,25% całkowitych wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem w ramach projektu. Pozostałe koszty realizacji projektu będą pochodziły ze środków własnych spółki" - czytamy w komunikacie.

Płatność dofinansowania będzie odbywała się na podstawie wniosków o płatność składanych przez spółkę w określonych terminach, nie rzadziej niż raz na 3 miesiące licząc od dnia zawarcia umowy.

"Okres kwalifikowalności kosztów dla projektu rozpoczął się w dniu 1 lipca 2020 i kończy się w dniu 30 czerwca 2023 r. Umowa może zostać rozwiązana przez każdą ze stron, z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia" - podano także.

BoomBit to producent i wydawca gier mobilnych. Działa na rynku globalnym, produkując gry w formule free-to-play na platformy iOS oraz Android, a także gry na platformę Nintendo Switch. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od maja 2019 r.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz