Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
21.02.2020 14:52

Browar Brodacz przyjmuje zapisy na akcje w crowdfundingu do 1 kwietnia

Browar Brodacz chce pozyskać na rozwój sieci dystrybucji 2,64 mln zł z emisji crowdfundingowej na platformie akcjabroda.pl, poinformował ISBnews.TV prezes Tomasz Brzostowski. Zapisy na akcje potrwają do 1 kwietnia 2020 r.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Nie można powiedzieć, że jeżeli zbierzemy mniej, to będzie to nieudana emisja, dlatego, że każda kwota dla takiego biznesu, jak Brodacz, jest znacząca. Za środki zebrane w pierwszej emisji m.in. kupiliśmy hurtownię piwa. Widzimy, że budowanie własnej dystrybucji to bardzo dobry kierunek rozwoju. Działa to bardzo dobrze i generuje duże przychody. Druga emisja jest właśnie po to, żeby rozbudować sieć dystrybucji, która na razie funkcjonuje głównie w województwie pomorskim. Teraz chcemy otwierać kolejne oddziały w kolejnych miastach" - powiedział Brzostowski w rozmowie z ISBnews.TV.

Prezes poinformował, że w 2019 r. produkcja piwa w browarze wzrosła prawie dwukrotnie - do 160 tys. litrów. W ub. roku firma zakładała wzrost produkcji na poziomie 40%.

"Wolumen, który nas interesuje, taki krok milowy, który sobie postawiliśmy, to milion litrów piwa w rok. Sądzimy, że jest to możliwe do osiągnięcia w ciągu 5-6 lat, może nawet szybciej" - podkreślił.

Zdaniem Brzostowskiego, rynek piw rzemieślniczych był do tej pory był bardzo zmienny i nieprzewidywalny, teraz powoli się profesjonalizuje i kształtuje.

"Widać dość wyraźne podziały pomiędzy piwami takimi, które mają być szerzej dostępne oraz piwami, które mogą sobie pozwolić na większą ekstrawagancję. Oczywiście, jeżeli chodzi o trendy, to tak zwane IPA DDH, czyli podwójnie chmielone na zimno. Cały czas nie słabnie trend związany z piwami owocowymi, rośnie kategoria piw bezalkoholowych. I tutaj też udało nam się wejść z niemałym sukcesem. Generalnie widać świetlaną przyszłość przed rynkiem piw rzemieślniczych. Polski konsument jest już gotowy na piwa rzemieślnicze, jest ich coraz więcej, kwestia tak naprawdę dotarcia i edukacji" - stwierdził.

Odnosząc się do podwyżki akcyzy, Brzostowski podkreślił, że obecnie stanowi ona niewielki procent ceny, tym bardziej w piwie rzemieślniczym.

"Natomiast podwyższenie akcyzy - i zrównanie jej z wysokością akcyzy w mocnym alkoholu - nigdy nie będzie korzystne. Podwyżka, która już w tej chwili jest zapowiedziana, czyli podwyższenie o 10 % podstawowej stawki, od której browary rzemieślnicze mają 50% rabatu, nie powinna w znacznym stopniu wpłynąć na samą cenę piwa. Natomiast w połączeniu z obciążeniami za energię, i w połączeniu z obciążeniami w wypłatach, to na pewno będzie już lekko wymuszało podniesienie ceny piwa na półce" - podsumował prezes.

Browar Brodacz istnieje od 2015 r. Specjalizuje się w piwach nowofalowych: obficie chmielonych nowoczesnymi odmianami chmielu, owocowymi piwami kwaśnymi, oraz piwami deserowymi.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, rynek spożywczy, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz