Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|

Była wiceminister Wanda Buk w zarządzie PGE. Pokaźna pensja w państwowej spółce

179
Podziel się:

Wanda Buk w rządzie piastowała stanowisko wiceminister cyfryzacji. Po rekonstrukcji jednak jej resort wchłonęła KPRM. Buk jednak szybko znalazła zatrudnienie w zarządzie PGE i powiększyła swoją pensję nawet pięciokrotnie.

Była wiceminister Wanda Buk w zarządzie PGE. Pokaźna pensja w państwowej spółce
Wanda Buk zamieniła fotel wiceminister na posadę w państwowej spółce. Jej pensja znacznie podskoczyła. (East News, Grzegorz Krzyzewski/REPORTER)
bFgrLqqJ

Wanda Buk była związana z administracją państwową przez pięć lat a w latach 2018-2020 zajmowała stanowisko wiceminister cyfryzacji. W połowie sierpnia ubiegłego roku ogłosiła na Twitterze, że rozstaje się z Ministerstwem Cyfryzacji. Chwilę później PGE ogłosiła, że od 1 września Wanda Buk zasiądzie na fotelu wiceprezes państwowej spółki, gdzie odpowiada za sprawy regulacyjne.

Z opublikowanego w środę raportu spółki wynika, że znacznie zwiększyła się jej pensja. Jak podaje "Fakt", o ile na stanowisku wiceminister Wanda Buk zarabiała ok. 10 tys. złotych brutto miesięcznie, o tyle jako wiceprezes PGE w miesiąc zarobić mogła nawet ok. 50 tys. złotych.

W opublikowanym sprawozdaniu PGE znalazł się zapis, który wskazał, że Wanda Buk od września do grudnia 2020 roku zarobiła 246 611 złotych brutto. Jak pisze dziennik, PGE na wynagrodzenia zarządu przeznaczyła 10 mln złotych.

bFgrLqqL
Zobacz także: Nowe obostrzenia przed nami. Prof. Flisiak mówi jednak, że nie tędy droga

Stanowisko podsekretarza stanu w resorcie cyfryzacji Wanda Buk objęła w 2018 roku. Zajmowała się m.in. nadzorem nad departamentem telekomunikacji, gdzie pracowała m.in. nad wdrożeniem standardu 5G.

bFgrLqqR

Wcześniej pracowała w Centrum Projektów Polska Cyfrowa, gdzie odpowiadała m.in. za przeprowadzenie największego w historii funduszy europejskich konkursu na dofinansowanie budowy infrastruktury telekomunikacyjnej.

W 2018 roku znalazła się w grupie 50 najbardziej wpływowych prawników "Dziennika Gazety Prawnej". Jest też laureatką nagrody Wektory 2018.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFgrLqrm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(179)
tadeusz
10 miesięcy temu
kryzys w Państwie a oni sobie kurtyzany zamawiają
KURA
10 miesięcy temu
napiszcie ile Grad wziął sałaty za elektrownię atomową której nie ma ile za zasiadanie w zarządzie Kulczyka w nagrodę za rozjechanie Ciechu i sprzedaż za grosze i wiele wiele innych
Nicki nick
10 miesięcy temu
Młoda (jak Bieńskowska) "zdolna" i uczciwa (nie gorzej niż Bieńkowska) z PGE to już tylko do Strasburga lub Brukseli (jak Bieńkowska) - władza może się zmienić ale ludzie niezależnie od partii trzymają "poziom".
bFgrLqrn
KLMNO
10 miesięcy temu
Do rządzących: zlitujcie się nad tym narodem. Skończcie "z zasłużonymi wysokim wynagrodzeniami". Przecież to co robicie to jest wstrętne. I nie zasłaniajcie się przepisami czy prawem - przecież wy go tworzyliście właśnie po to, żeby teraz móc tak nieetycznie postępować.
Gość
10 miesięcy temu
Proponuję obniżyć zarobki ,ale podnieść podatek dla zarabiających średnią Krajową.A te pieniądze przekazać dla wybrańców
...
Następna strona