Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Canal+ wejdzie na giełdę? Dokumenty już w KNF

1
Podziel się

Giełdowi gracze zacierają ręce. Jest szansa na pierwszy od lat duży debiut na warszawskiej giełdzie. Canal+ Polska wysłał do Komisji Nadzoru Finansowego dokumenty, które otwierają drogę do wejścia na GPW.

Na warszawski parkiet wejdzie nowy gracz?
Na warszawski parkiet wejdzie nowy gracz? (East News)
bDZOcvcR

Spółka Canal+ Polska (poprzednio ITI Neovision) złożyła prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). To dokument, który po zatwierdzeniu przez urzędników, będzie podstawą do emisji akcji. Prospekt dostarcza informacji na temat kondycji finansowej i szczegółowych statystykach dotyczących prowadzonej działalności.

To dokument, który jest niezwykle istotny dla inwestorów, którzy podejmą decyzję o zakupie akcji spółki. Jeśli dojdzie do emisji i akcje trafią na warszawską giełdę, będzie to największy debiut na warszawskim parkiecie od lat. W ostatnim czasie brakowało dużych, znanych marek, które decydowały się na taki krok.

bDZOcvcT

Należy jednak podkreślić, że samo złożenie do KNF prospektu emisyjnego nie przesądza o samej emisji i debiucie na GPW. W historii wielokrotnie zdarzało się, że spółka wycofywała się, tłumacząc to np. pogorszeniem warunków na giełdzie, co mogłoby skutkować wielką klapą.

Zobacz także: Wakacje 2020. Jak nie dać się naciągnąć na nieuczciwy nocleg

W oficjalnym komunikacie czytamy, że Canal+ i jej akcjonariusze nie podjęli jeszcze ostatecznej decyzji co do przeprowadzenia oferty publicznej i będą informować o kolejnych krokach po zatwierdzeniu prospektu przez KNF oraz rozważeniu warunków rynkowych.

bDZOcvcZ

Przy okazji główny akcjonariusz polskiego Canal+, czyli francuskie Groupe Canal+, potwierdził, że zamierza pozostać strategicznym właścicielem.

Spółka jest wiodącym producentem kanałów tematycznych oraz premium i drugim co do wielkości dostawcą usług płatnej telewizji w Polsce z około 2,7 mln abonentów (dane na 31 grudnia 2019 roku). Ubiegły rok Canal+ Polska zanotował prawie 2,3 mld zł przychodów ze sprzedaży, co przełożyło się na około 88 mln zł zysku netto.

O rozważaniu przeprowadzenia oferty publicznej akcji firma informowała już w styczniu. Wtedy jednak były to tylko słowa. Teraz mamy już konkretny krok w tym kierunku, czyli złożenie prospektu emisyjnego.

bDZOcvda

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bDZOcvdu
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Pppx
10 miesięcy temu
Ciekawe kto to kupi jak telewizja umiera na naszych oczach, a serwisy VOD przejmują widzów.