Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
26.02.2020 11:18

Cateringoo pozyskało 2 mln zł na rozwój w Polsce

Cateringoo zamknął rundę inwestycyjną na 2 mln zł od funduszu KnowledgeHub i szykuje się do wejścia do kolejnych polskich miast, podano w komunikacie.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Cateringoo działa na zasadzie marketplace'u, łącząc firmy cateringowe z klientem biznesowym. [...] Platforma online pozwala na szybkie porównanie ofert wielu dostawców i zamówienie cateringu przez internet. [...] Dobre wyniki i stabilny rozwój Cateringoo sprawiły, że startup szybko wzbudził zainteresowanie inwestorów, w efekcie czego niedawno zamknął pierwszą rundę inwestycyjną. Od funduszu KnowledgeHub pozyskał 2 mln zł na umocnienie swojej pozycji w Warszawie oraz na wyjście ze swoją ofertą do kolejnych miast - Wrocławia i Krakowa - gdzie już rozbudowuje zespoły sprzedażowe. Środki od inwestora Cateringoo przeznaczy również na promocję i rozbudowę platformy" - czytamy w komunikacie.

Firma powstała półtora roku temu, a latem 2019 roku połączyła się z konkurencyjnym startupem Caterfly, spółką z portfolio Daftcode.

"Chcemy, by nasi klienci nie marnowali czasu na wyszukiwanie i porównywanie dostawców cateringu. Zrobiliśmy to za nich. Przygotowaliśmy również ofertę cateringową, która spełnia wymagania biznesu. Nasza platforma ma sprawić, że recepcjonistka zamawiająca catering na spotkanie zrobi to w kilka minut i już o nic nie będzie musiała się martwić" - powiedziała CEO Cateringoo Natalia Myszkowska, cytowana w komunikacie.

Zwróciła uwagę, że ponad 60% klientów pozyskanych w pierwszych miesiącach nadal korzysta z usług spółki. Rośnie też średnia wartość zamówienia, która obecnie wynosi ponad 2000 zł.

W lutym Cateringoo wypuściło kolejną wersję platformy online. Teraz klienci mogą samodzielnie wymieniać pozycje menu na takie, które lepiej im pasują.

"Inwestycja w Cateringoo to nie tylko inwestycja w zaawansowany technologicznie marketplace, ale również w ciekawy i dynamicznie rosnący rynek, który już teraz wart jest w samej Europie ponad 15 miliardów euro. Firma bardzo szybko się rozwija, ma świetny zespół i mam nadzieję, że nasze środki pomogą jej zrealizować ambitne cele - skomentował Co-Managing Partner KnowledgeHub Krzysztof Dębowski, cytowany w komunikacie.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz