Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ANA
|

CCC zadowolone z pierwszego dnia handlu po otwarciu galerii. Widać pewną zmianę

10
Podziel się

Sieć CCC jest zadowolona z pierwszego dnia handlu po otwarciu galerii, ocenił prezes Marcin Czyczerski. Dodał, że rośnie sprzedaż obuwia damskiego, czego nie było widać po poprzednich lockdownach.

CCC zadowolone z pierwszego dnia handlu po otwarciu galerii. Widać pewną zmianę
Przychody CCC z e-commerce wzrosły w czwartym kwartale o 84 proc.
bEiLToZN

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego ruchu, który był wczoraj” – powiedział prezes CCC we wtorek podczas wideokonferencji.

Dodał, że po poprzednich lockdownach wyraźnie rosła sprzedaż obuwia dziecięcego, tym razem natomiast mocno rośnie sprzedaż obuwia damskiego.

Jak dodał Czyczerski, wzrostowi sprzedaży w sklepach stacjonarnym towarzyszyły też w poniedziałek wzrosty w kanale e-commerce.

bEiLToZP
Zobacz także: Galerie handlowe otwarte, a hotele zamrożone. Branża nie rozumie decyzji

Galerie handlowe otwarto w poniedziałek 1 lutego. Od 28 grudnia w galeriach można było robić zakupy tylko w niektórych sklepach: spożywczych, drogeriach czy aptekach.

CCC, lider rynku sprzedaży detalicznej obuwia, po wybuchu pandemii mocno rozwijał kanał e-commerce. Mimo że przychody sieci detalicznej w czwartym kwartale spadły o 40 proc. rok do roku, grupa nadrabiała w internecie. Warto też dodać, że spółka rozszerzyła zakres wyników o styczeń.

bEiLToZV

Przychody z e-commerce w tym czasie wzrosły o 84 proc. do 1 mld 94 mln zł. Udział online w sprzedaży wyniósł 55 proc. Jak przełożyło się to na zyski? W praktyce ich nie było. Strata na działalności operacyjnej wyniosła 90 mln zł wobec 58 mln zł zysku rok wcześniej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEiLTpaq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(10)
Udanezakupy
5 miesięcy temu
Wczoraj byłam w galerii i kupiłam spodnie kurtkę 2 pary butów koszulki i wszystko tańsze o 50 procent, nie było dużo ludzi
Ja
5 miesięcy temu
CCC wiekszość tego badziewia robi w Bangladeszu żeby było taniej
Polk
5 miesięcy temu
Ta sieciowa wszystko ściąga z Chin i tylko metki zmieniają ...w Polkowicach niema już produkcji wszystko tirami dojeżdża masakra
bEiLTpar
Okej
5 miesięcy temu
Fajnie...
Alfonsi
5 miesięcy temu
Pier... Sporo sklepów CCC w niektórych galeriach była otwarta, tak samo inne marki.