Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
21.04.2020 11:42

CI Games: 'Sniper Ghost Warrior Contracts' będzie rentowny najpóźniej w III kw.

CI Games szacuje, że najnowsza gra "Sniper Ghost Warrior Contracts" powinna uzyskać rentowność w ciągu najbliższych miesięcy, najpóźniej w III kwartale br., poinformował prezes Marek Tymiński.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Na podstawie dotychczasowej sprzedaży oraz poniesionych kosztów szacuję, iż gra 'Sniper Ghost Warrior Contracts' będzie rentowna najpóźniej w III kw. br. To dowodzi, że skutecznie realizujemy obraną wcześniej strategię oraz dodaje pewności, że mimo naszego rozwoju mamy ogromną szansę stać się cyklicznie dochodową spółką" - powiedział Tymiński, cytowany w komunikacie.

Od dnia premiery do końca marca gra "Sniper Ghost Warrior Contracts" wygenerowała 39 mln zł przychodów ze sprzedaży, przy kosztach produkcji i marketingu na poziomie 35 mln zł oraz koszcie wytworzenia nośników fizycznych na poziomie 9 mln zł. Spółka prowadzi prace produkcyjne związane z kontynuacją strzeleckiej serii. "Sniper Ghost Warrior Contracts 2" jest na zaawansowanym etapie rozwoju, a tytuł ma szanse zadebiutować jeszcze w tym roku, podano także.

CI Games kontynuuje również rozwój "Lords of the Fallen 2". Prace prowadzi wewnętrzny zespół deweloperski w modelu opierającym się o bliską współpracę z zewnętrznymi podwykonawcami.

"Mamy w pełni uregulowaną sytuację prawną dotyczącą marki 'Lords of the Fallen' oraz najnowszej gry z tej marki. Rozpoczęliśmy dalszy proces produkcji gry 'Lords of the Fallen 2', opierając się w dużym stopniu na wykonanych już wcześniej pracach nad tą grą" - dodał Tymiński.

Najbliższą premierą grupy CI Games, która planowana jest nie później niż na III kwartale br., jest pierwszy tytuł od United Label, pod tytułem "Röki". Gra ukaże się równocześnie na platformę PC oraz Nintendo Switch. Na zaawansowanym poziomie produkcji jest także druga gra z portfolio United Label - "Eldest Souls". Oba tytuły były wymienione przez platformę Nintendo w globalnej komunikacji jako jedne z kluczowych gier indie, podsumowano w materiale.

CI Games to producent i dystrybutor gier komputerowych, notowany na GPW od 2007 r. (początkowo jako City Interactive).

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz