Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Dom Development nie podzieli się zyskiem z powodu pandemii. Zatrzyma 238 mln zł

20
Podziel się

Dom Development planował wypłacić dywidendę wysokości 9,5 zł na akcję, jednak w poniedziałek zarząd wstrzymał tę decyzję z powodu trwającej epidemii. Oznacza to, że 238 mln zł na razie nie trafi do akcjonariuszy.

Dom Development przesuwa decyzję o wypłacie dywidendy za 2019 rok.
Dom Development przesuwa decyzję o wypłacie dywidendy za 2019 rok. (PAP, Mateusz Marek)
bDKnQQLF

Dom Development chce podjąć decyzję dotyczącą wypłaty dywidendy za 2019, kiedy lepiej zrozumie wpływ pandemii COVID-19 na polską gospodarkę i rynek mieszkaniowy, a także na sytuację finansową spółki.

Na początku marca zarząd zarekomendował wypłatę 9,50 zł dywidendy na akcję za 2019 rok. Łącznie deweloper planował zatem wypłacić akcjonariuszom 238,15 mln zł, czyli dużą cześć zysku za 2019 rok, który wyniósł 256,02 mln zł. Na razie pieniądze nie trafią jednak do inwestorów.

bDKnQQLH

Nowa rekomendacja zarządu dotycząca podziału zysku za 2019 rok zostanie opublikowana w późniejszym terminie. Kolejne decyzje zapadną na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy, które z powodu trwającej epidemii zostało przesunięte na ostatni tydzień sierpnia.

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Planowana wypłata w wysokości 9,50 zł na akcję stanowi ok. jedną szóstą ceny akcji, która wynosi obecnie 65,6 zł. Przed rokiem spółka wypłaciła 9,05 zł dywidendy na akcję z zysku za 2018 rok.

bDKnQQLN

- Oszacowanie sytuacji w polskiej gospodarce i na rynku nieruchomości w najbliższych miesiącach nie jest możliwe - czytamy w raporcie.

W I kwartale 2020 roku Dom Development sprzedał 815 lokali, czyli o 12 proc. mniej niż rok wcześniej. Najwięcej, czyli 497 mieszkań, sprzedano w Warszawie, 220 Trójmieście oraz 98 we Wrocławiu. W I kwartale 2020 roku deweloper przekazał 549 lokali, czyli o 55 proc. mniej niż rok wcześniej.

Zobacz też:

bDKnQQLO

Już w pierwszej połowie marca około 80 proc. pracowników firmy zostało oddelegowanych do pracy zdalnej. 13 marca 2020 roku, czyli w dniu ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce, Dom Development uruchomił możliwość odbywania spotkań sprzedażowych za pośrednictwem Internetu oraz umożliwił zdalne podpisywanie umów z klientami.

Niezależnie od sprzedaży on-line, biura sprzedaży cały czas funkcjonują, przy zachowaniu środków ostrożności. Dom Development poinformował, że proces przekazywania mieszkań przebiega sprawnie, a wszystkie budowy prowadzone przez dewelopera postępują w normalnym tempie.

bDKnQQLP

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bDKnQQMi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(20)
Janusze
11 miesięcy temu
Nieźle. Tylko jedna grupa ma taki gigantyczny? To tylko uwidacznia różnice między faktycznymi kosztami budowy, w tym podatkami, kosztem ziemi pod inwestycję oraz kredytem pod budowę, a kwotą faktycznie inkasowaną przez dewelopera. Cyt.: No ale.wszędzie jest drogo, panie. Taniej już się nie da.
Janusz z trój...
11 miesięcy temu
Jeżeli dobrze liczę to zysk to około 2000 zł/m2 średnio licząc - tyle przepłącamy i nabijamy komuś kabzę
jak to
11 miesięcy temu
oszacowanie sytuacji nie jest mozliwe?!? przeciez wszystkie (m. in.) wasze wlasne artykuly mowia ze ceny mieszkan bedac rosly! COS MI TU SMIERDZI :> klamczuszki... grunt sie wam pali pod nogami. DRODZY MOI - WSTRZYMAJMY SIE Z ZAKUPEM MIESZKAN :) CENY JUZ LECA W DOL (wiem od znajomego ktory pracuje u dewelopera) :) zobaczycie co bedzie w wakacje i na jesien :) deweloper bedzie musial opuscic ceny jeszcze bardziej! :) pozdrawiam i NIE kupujmy teraz :)
bDKnQQMj
wolf
11 miesięcy temu
koszt budowy m2 3-4 tys a sprzedaja po 12tys... miliardowe zyski... i te zmowy sprzedazowe
Ferdek
11 miesięcy temu
Czują pismo nosem , będzie długi zastój . Nażarli się to przetrwają .
...
Następna strona