Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Draw Distance ma umowę na pudełkowe wydanie dwóch gier w Europie i Singapurze

0
Podziel się:

Draw Distance podpisał umowę z hiszpańskim wydawcą Professional Publishing SPL, podała spółka. Jej efektem jest nawiązanie współpracy wydawniczej, w wyniku której BadLand Publishing wprowadzi do sprzedaży w Europie i Singapurze ekskluzywną edycję pudełkową dwóch części z serii "Vampire: The Masquerade", autorstwa Draw Distance. Fizyczne wydanie tytułów powstanie w wersji na platformy PS4, Nintendo Switch i PC.

Draw Distance ma umowę na pudełkowe wydanie dwóch gier w Europie i Singapurze
(Flickr)

"Umowa wydawnicza z Professional Publishing SPL, S.L. z Hiszpanii otwiera przed nami nowe możliwości. Nasza współpraca zakłada wydanie ekskluzywnej wersji gier z naszego portfolio: 'Vampire: The Masquerade - Coteries of New York' i 'Vampire: The Masquerade - Shadows of New York', opartych na licencji Paradox Interactive, na terytorium Europy i Singapuru. W ramach wydania fani otrzymają podstawowe wersje gry na nośnikach fizycznych, drukowany artbook wypełniony szkicami koncepcyjnymi, które powstały w procesie produkcji, oraz soundtracki na winylu. Będzie to nie lada gratka kolekcjonerska dla fanów serii. Jesteśmy przekonani, że dzięki takiej promocji uda nam się znacznie poszerzyć grono graczy" - czytamy w komunikacie.

Zgodnie z zapisami umowy, premiera wydania pudełkowego odbędzie się najpóźniej pięć miesięcy po przekazaniu gry do wydawcy. Do tego czasu powstanie 2 000 zestawów na platformę PlayStation 4 oraz 4 000 na platformę Nintendo Switch. Liczba wydań na PC nie została ograniczona limitami. Draw Distance zagwarantowało sobie stały udział w zyskach ze sprzedaży produktów objętych umową. Najpóźniej tydzień przed premierą ekskluzywnych wydań spółka otrzyma także jednorazowe wynagrodzenie w wysokości 15 000 euro, podano także.

Premiera "Shadows of New York" zapowiedziana została na III kwartał br. "Koterie" z sukcesem zadebiutowały na PC w grudniu 2019, a w kolejnych miesiącach także na wszystkich dostępnych konsolach. W dniu premiery w sklepie Steam gra zdobyła siódme miejsce na liście globalnych bestsellerów i w kilka dni odzyskała wszystkie koszty zainwestowane przez spółkę w jej produkcję oraz marketing. Obecnie tytuł posiada 70% pozytywnych opinii, przypomniano.

Draw Distance (poprzednio iFun4all) to niezależny producent gier wideo z Krakowa, specjalizujący się w produkcji multiplatformowych tytułów z gatunku action-adventure. Spółka powstała w 2009 roku i jest notowana na NewConnect. Największym akcjonariuszem jest grupa kapitałowa Bloober Team.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)