Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
ANA
|

Duża transakcja na rynku najmu. Inwestor kupił ponad 600 dziur w ziemi

344
Podziel się:

Szwedzka firma przejmie od warszawskiego dewelopera trzy inwestycje za 381 mln zł. Lokale, które dopiero powstaną, zamierza przeznaczyć na wynajem.

Duża transakcja na rynku najmu. Inwestor kupił ponad 600 dziur w ziemi
Szwedzka firma kupiła mieszkania za wynajem za 381 mln euro. Zdjęcie ilustracyjne. (Pixabay)
bECtXiHp

Heimstaden Bostad, duży europejski operator nieruchomości na wynajem, przejmie od warszawskiego dewelopera, notowanej na giełdzie spółki Marvipol, trzy inwestycje za 380,9 mln zł.

Szwedzka firma kupiła 647 mieszkań na wynajem z opcją zakupu kolejnych 60 lokali. Nabyła także 11 lokali usługowych oraz 591 miejsc parkingowych.

Pierwsze 136 mieszkań ma być gotowe jeszcze w tym roku, a reszta - w 2022 roku. Lokale "pod klucz” Marvipol wybuduje w warszawskich dzielnicach Wola, Służewiec i Włochy.

bECtXiHr
Zobacz także: Budowa mieszkań. W 2020 padł rekord. Pandemia i kryzys omija tę branżę?

Polski rynek najmu ucierpiał po wybuchu pandemii koronawirusa. Dlaczego szwedzka firma zdecydowała się na inwestycję?

Jak wyjaśnia, sektor mieszkaniowy jest jednym z tych, które wykazały największą odporność na pandemię (np. w porównaniu z sektorem biurowym lub handlowym). - Heimstaden patrzy długoterminowo na polski rynek mieszkaniowy i optymistycznie patrzy na jego przyszłość - mówi Tom Leach z Leach & McGuire, doradca transakcji.

bECtXiHx

Dla firmy ważne jest, aby mieć kontrolę nad projektem i wyposażeniem lokali, dlatego woli inwestować w całe budynki przeznaczone na wynajem.

- Polska jawi nam się jako bardzo atrakcyjny rynek. Obecnie mamy tu prawie 1350 mieszkań w budowie przeznaczonych na wynajem i rozglądamy się za kolejnymi okazjami - powiedział Stanislav Kubáček, który kieruje w Heimstaden zespołem odpowiedzialnym za przejęcia w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i w Niemczech.

Heimstaden Bostad zajmuje się wynajmem mieszkań w Europie. Obecnie jest właścicielem ponad 100 tys. lokali w Norwegii, Szwecji, Danii, Holandii, Niemczech, Polsce i Czechach. Działalność w Polsce firma rozpoczęła w grudniu 2020 roku od nabycia projektu budowy dwóch budynków mieszkalnych w Warszawie za ok. 65 mln euro.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECtXiHS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(344)
podatnik
8 miesięcy temu
Niezorientowanym przypominam, ,że rzecz ma miejsce w PRLu bis, który 30 stycznia 2021 to bardziej kolonia niewolnicza niż kraj, stworzony przy stole zwanym okrągłym i podczas pijackich libacji w Magdalence pod polityczną mafię, kolesiów, przekrętów, złodziejstwa i niespotykaną arogancję władzy! Bardziej miejsce dla kombinatorów, gdzie zwykły człowiek jest niczym, a przestępców się chroni. Zwykły człowiek nie odczuwa że to "jego kraj", gdzie miliony młodych, zdolnych, wykształconych, kreatywnych ludzi wyjechało za przysłowiowym chlebem? Gdzie przyzwoity człowiek nie ma szans na pracę, bo ją po znajomości dostają kolesie, gdzie na badania czy operację czeka się kilka lat. I na koniec gdzie już w 2009 r. człowiek Prezydenta śp. Lecha Kaczyńskiego Piotr Kownacki jako prezes PKN Orlen zarabiał dziennie 31.000,00 PLN słownie trzydzieści jeden tysięcy złotych a maksymalna emerytura powstańca, który walczył za Warszawę wraz z kombatanckimi dodatkami wynosi 1.500,00 PLN słownie jeden tysiąc pięćset złotych miesięcznie i gdzie nikt się nie pyta miliarderów skąd mają majątek ?
mario112
8 miesięcy temu
To się zdziwią... ciekawe skąd wezmą tylu uczciwych wynajmujących. Najpierw niech sobie poczytają ustawę o prawach lokatora :)
mario112
8 miesięcy temu
To się zdziwią.... nie wiem skąd wezmą tylu uczciwych wynajmujących
bECtXiHT
nos
8 miesięcy temu
Chyba Szwedzi będą masowo uciekać do Polski.
Daimos
8 miesięcy temu
Nie przesadzajcie, to tylko 600 mieszkan, a 500plusy, 13 pensje i inne cuda na kiju ktore rzad laskawie daje same sie nie splaca. To dopiero poczatek.
...
Następna strona