Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
ANA
|

Wszyscy znają ten bank. Właśnie oświadczył: wychodzimy z Polski

387
Podziel się:

Jeden z najbardziej znanych banków w Polsce postanowił odpuścić segment detaliczny w 13 krajach, w tym w Polsce. Chodzi o Citigroup. Zmiana obejmie też klientów Banku Handlowego.

Wszyscy znają ten bank. Właśnie oświadczył: wychodzimy z Polski
Bank Handlowy wychodzi z segmentu detalicznego. Citigroup zmienił strategię. (Adobe Stock)

W prezentacji Citigroup czytamy, że aktualizacja strategii przewiduje "dążenie do wyjścia z działalności konsumenckiej" w niektórych krajach Azji i regionu EMEA (Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki). Chodzi o 13 krajów: Australia, Chiny, Indie, Indonezja, Kora, Malezja, Filipiny, Taiwan, Tajlandia, Wietnam, Bahrajn, Rosja oraz Polska.

Bank Handlowy podał w osobnym komunikacie, w nawiązaniu do informacji przekazanej przez Citigroup, że zmiany te dotyczą również bankowości detalicznej w Polsce.

"Bank zwróci się z formalną prośbą do Citigroup, jako swojego strategicznego akcjonariusza, w celu poznania szczegółów planowanych zmian" - informuje Bank Handlowy.

Zobacz także: Wyjazd na majówkę? Zapomnij. Minister komentuje

Bank Handlowy poinformował też, że kontynuuje bieżącą obsługę wszystkich klientów "zapewniając najwyższe standardy oraz jakość oferowanych produktów i usług". W oświadczeniu czytamy także, że zmiany nie mają wpływu na działalność w obszarze bankowości instytucjonalnej.  

Na koniec 2020 roku portfel kredytów bankowości detalicznej w Banku Handlowym wynosił 7,2 mld zł.

Citi Handlowy powstał z połączenia Banku Handlowego w Warszawie - najstarszego komercyjnego banku w Polsce i Citibank (Poland) S.A. Bank jest notowany na rynku głównym GPW od 1997 roku. Na koniec 2020 roku aktywa banku wyniosły 60,9 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(387)
barabara
rok temu
Pa, pa ! I nie wracaj więcej ! Po Polsku, po włosku, krzyż na drogę !
ass
rok temu
był najdroższy więc stracił klientów
mc18
rok temu
niech wychodzą , najgorszy bank w Polsce, za wszystko się u nich płaci i najwięcej
krówka dojna
rok temu
Pestka. Morawiecki ściągnie kolejny J.MORGAN , dołozy mu z naszych podatków kolejne 50 milionów zł i będzie doił Polaków jak z Łaciatej.
Robert Z
rok temu
Od pierwszego dnia nie szanowali swoich klientów. A chcieli mieć tych najbogatszych. Dziwię się, że ich Centrala tak długo utrzymywała tu dyrektorów, którzy nic nie robili.
...
Następna strona