Notowania

giełda
24.05.2019 08:13

Elemental Holding miał 6,14 mln zł zysku netto, 13,09 mln zł EBIT w I kw. 2019 r.

Elemental Holding odnotował 6,14 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2019 r. wobec 5,3 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zysk operacyjny wyniósł 13,09 mln zł wobec 12,37 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik EBITDA wyniósł 17,18 mln zł.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 500,34 mln zł w I kw. 2019 r. wobec 372,62 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym strata netto w I kw. 2019 r. wyniosła 2,6 mln zł wobec 0,6 mln zł straty rok wcześniej.

"Spodziewamy się, że bieżący rok będzie nadal trudny w sektorze recyklingu metali nieżelaznych - przygotowujemy się na spadek cen złomu na światowych rynkach oraz malejącą sprzedaż wyrobów stalowych. Sytuacji nie polepszają także decyzje dużych koncernów, które stopniowo ograniczają produkcję stali w Polsce. Stąd nasza coraz większa koncentracja na wysokomarżowych segmentach. Umacnianie pozycji w Europie - dzięki naszym zakładom w Wielkiej Brytanii, Skandynawii i na Litwie - wymaga budowania istotnych przewag, by efektywnie konkurować z wielomiliardowymi, międzynarodowymi korporacjami. Dlatego intensywnie pracujemy nad zwiększaniem możliwości operacyjnych spółek z naszej Grupy" - powiedział prezes zarządu Elemental Holding Paweł Jarski, cytowany w komunikacie.

"Kluczowe jest dla nas zbudowanie silnego, światowego podmiotu - tym samym wymaga to inwestycji, a nie wyłącznie koncentracji na wynikach finansowych. Dodatkowo przygotowujemy się na obowiązek split-paymentu, który w naszej branży będzie wymagany pod karą sankcji od 1 września 2019 roku"- dodał.

Elemental Holding jest grupą kapitałową działającą w branży recyklingu i obrotu surowcami wtórnymi oraz dostawcą surowca do hut i odlewni. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od grudnia 2013 r.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz