Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|

Elon Musk będzie wydobywał gaz. SpaceX zdradził plany przed komisją

8
Podziel się

Najbogatszy biznesmen świata nie odpuści żadnej okazji. Elon Musk w Teksasie, gdzie powstał kosmodrom i buduje fabrykę, ma tereny bogate w gaz ziemny. Jego firma zajmie się więc jego wydobyciem.

Elon Musk będzie wydobywał gaz. SpaceX zdradził plany przed komisją
Elon Musk nie ogranicza się w biznesie i wykorzysta każdą szansę. (Flickr)
bDJbPViZ

Elon Musk jest numerem jeden na liście najbogatszych. Bloomberg wycenia jego majątek na ponad 200 mld dolarów. Kojarzony jest głównie z produkującą samochodów elektrycznych marki Tesla i projektem kosmicznym SpaceX. Teraz zamierza też wydobywać gaz.

Miliarder niedawno przeniósł biznes do Teksasu, skąd wystrzeliwuje część swoich rakiet i buduje fabrykę baterii do samochodów elektrycznych. Teraz na dokładkę planuje odwierty w poszukiwaniu gazu ziemnego. Złoża mają znajdować się w pobliżu platformy startowej.

bDJbPVjb

Te rewelacje wyszły na jak podczas przesłuchania przed stanową komisją, która jest odpowiedzialna za nadzór nad energetyką - donosi agencja Bloomberg.

Zobacz także: Puste stoliki, długi, prośby o pomoc. "Liczmy, że szczepionki zmienią sytuację"

Produkcja jeszcze się nie rozpoczęła z powodu sporu prawnego między spółką zależną SpaceX Lone Star Mineral Development a inną firmą energetyczną.

bDJbPVjh

Tim George, prawnik reprezentujący Lone Star, powiedział na przesłuchaniu, że SpaceX planuje wykorzystać metan wydobywany z ziemi do rakiet. Chociaż nie jest jasne, do czego dokładnie ten gaz miałby być używany, SpaceX planuje wykorzystać super-schłodzony ciekły metan i ciekły tlen jako paliwo do silników Raptor.

W pobliżu obszaru należącego do SpaceX znajduje się prawie tuzin odwiertów sklasyfikowanych jako opuszczone lub wyschnięte. Jedna z kanadyjskich firm w tamtym rejonie codziennie wydobywa 26 mld metrów sześciennych gazu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJbPVjC
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
m-53
miesiąc temu
CODZIENNIE !!!!!! firma wydobywa 26 MILIARDÓW m3. To super, z kilku odwiertów - Polska rocznie zużywa ca 15 mld m3. Kiedy wreszcie piszący zaczną myśleć, tłumaczyć poprawnie i nauczą się jednostek. Rosja wydobywa dziennie ok. 1,5 mld m3 :))))))))))))))
Beton
miesiąc temu
Space x wystrzeliwuje części swoich rakiet z Teksasu??? Poważnie???
lithin27
miesiąc temu
Ależ przecież doskonale wiadomo do czego ów metan ma służyć raptory będą go potrzebować Musk chce zmniejszyć koszty startu do obiecanych 2mln usd co jest dosyć niewyobrażalne przy 50mln usd aktóalnie na flakona o pięciokrotnie mniejszym udzwigu ale własny metan może faktycznie zminimalizować kosztu do infrastruktury lox tez już właściwie produkują na miejscu a 2mln na start jako koszty właściwie samej infrastruktory wydają się sensowne
bDJbPVjD
gigantomania
miesiąc temu
26mld m3/dzień - ale dziura !!! Elon ma gigafabrykę, a firma kanadyjska gigadziurę.
smutne
miesiąc temu
Musk się zagubił, będzie wydobywać gaz i pewnie wyśle go na Marsa