Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Elon Musk zarobił fortunę na Tesli. Wskoczył na drugie miejsce listy najbogatszych

27
Podziel się

Rewolucja w motoryzacji dokonuje się na naszych oczach. Producent aut elektrycznych marki Tesla w tym roku zwiększył wartość swojego biznesu pięciokrotnie. Majątek zbił na tym Elon Musk, który jest już bogatszy od Billa Gatesa.

Elon Musk zarobił fortunę na Tesli. Wskoczył na drugie miejsce listy najbogatszych
Elon Musk wyprzedził Billa Gatesa na liście najbogatszych ludzi świata. (Flickr)
bDAZEMAB

Jeszcze kilka lat temu wielu inwestorów wyśmiewało wizje Elona Muska dotyczące upowszechnienia samochodów elektrycznych. Teraz szaleństwo tych samych giełdowych graczy na punkcie akcji Tesli sprawiło, że to Musk może śmiać się z niedowiarków, będąc drugim najbogatszym biznesmenem świata.

Wartość majątku 49-letniego wizjonera sięga już prawie 128 mld dolarów - wynika z najnowszych wyliczeń agencji Bloomberg, która każdego dnia przelicza wartość majątku 500 najbogatszych ludzi świata.

bDAZEMAD

W ten sposób Elon Musk wyprzedził minimalnie Billa Gatesa - twórcę sukcesu Microsoftu, a więc dotychczas drugiego najbogatszego biznesmena świata.

Zobacz także: Tyle zarabiają inni Polacy. W nowym programie WP wszystkiego się dowiesz

Bloomberg zwraca uwagę, że jeszcze na początku tego roku Musk był na dość odległym 35 miejscu rankingu najbogatszych. Wtedy jego majątek wart był około 30 mld dolarów.

bDAZEMAJ

Skąd w dobie pandemii dodatkowe 100 mld dolarów na koncie miliardera? Kryzys epidemiczny nie powstrzymał ogromnego zainteresowania Teslą. Tym samym akcje producenta elektrycznych aut na giełdzie w USA poszybowały w tym roku o ponad 500 proc.

W ten sposób cały biznes jest warty około 495 mld dolarów i wielkością wyprzedza już większość gigantów motoryzacji. A w związku z tym, że głównym udziałowcem firmy jest Musk, to też on jest tego głównym beneficjentem.

Jeszcze w styczniu jedną akcję Tesli można było kupić za około 100 dolarów. Teraz te same papiery chodzą na giełdzie po blisko 522 dolary. A w rękach Muska są ich miliony.

bDAZEMAK

W ostatnich miesiącach Elon Musk szybko piął się w rankingu najbogatszych ludzi świata. Osiągnięcie pierwszego miejsca może być jednak trudne, a na pewno potrzeba będzie sporo czasu, bo samotnym liderem Bloomberg Billionaires jest Jeff Bezos.

Majątek szefa Amazona wyceniany jest w tej chwili na około 183 mld dolarów. Elon Musk musiałby więc zwiększyć swój stan posiadania o blisko połowę. To ogromna różnica.

Póki co większe jest prawdopodobieństwo, że Muska dogoni obecnie piąty w rankingu najbogatszych Mark Zuckerberg. Twórca Facebooka może się pochwalić majątkiem wycenianym na 102 mld dolarów.

bDAZEMAL
bDAZEMBe
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(27)
robson
2 miesiące temu
Jakim prawem ten szemrany biznesmen używa nazwy wielkiego wynalazcy w swoich wehikułach ?To jest sprzeczne z wartości i przekonaniami Nikoli ! Ta nazwa powinna być zastrzeżona przez prawo międzynarodowe i nie używana do celów zarobkowych. Za życia Go okradali i po śmierci.
Covid klamstw...
2 miesiące temu
Musk to slup.Stworzyli go banxterzy aby moc ulokowac w cos swoje puste pieniadze drukowane przez prywatny fed. Produkty muska beda przymusowe w jakis sposob chodzi o satelity i technologie kosmiczne ale tez i tesle ktora bedzie odsprzedawac technologie innym lokalnym producentom.Pozatym 5g i starlink to bedzie sprzezone z soba. Szykuja na globalna dykature, totalitaryzm.Zobaczcie kto zarobil...na covidzie...amazon, tesla, spacex, mc donalds...itd..amerykanskie spolki glownie. Generalnie za covidem stoja amerykanie. Popatrzcie kto na tym zarobil.
zed
2 miesiące temu
Tyle sprzeczności błędów w jednym artykule. Auro nie odróżnia podstawowych miar ekonomicznych. On nigdy nie miał 100mld dolarów na koncie.
bDAZEMBf
Nikola
2 miesiące temu
to Tesla już ma bilans dodatni?
sargon
2 miesiące temu
jeżeli jeden człowiek ma setki miliardów dolarów.....to jest to po prostu NIEBEZPIECZNE dla innych ludzi....
...
Następna strona