Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|
aktualizacja

Erbud zamyka budowy w Belgii. 266 pracowników trafi do kwarantanny

38
Podziel się:

Jedna z większych polskich grup budowlanych musi na dwa tygodnie zamknąć wszystkie budowy, które prowadzi na terenie Belgii. Wszystko przez restrykcje związane z walką z koronawirusem. 266 pracowników Erbudu wróci do kraju i przejdzie kwarantannę.

Budowy w Belgii stanęły.
Budowy w Belgii stanęły. (East News, FOT. LUKASZ KACZANOWSKI/POLSKA PRESS)

Polski Erbud jest jedną z pięciu czołowych grup budowlanych w Polsce. Działa nie tylko w kraju, ale i za granicą. O ile u nas regulacje państwa dotyczące koronawirusa nie sięgają budowlanki, inaczej jest w Belgii. Tam z związku z rozprzestrzenianiem się epidemii zostały zamknięte do 5 kwietnia wszystkie budowy.

"Na skutek rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz ogłaszania na obszarach, gdzie spółki z Grupy Erbud prowadzą swoją działalność restrykcji związanych z walką z COVID- 19, zarząd emitenta informuje, iż w dniu dzisiejszym zostały zamknięte wszystkie budowy na terenie Belgii" - czytamy w komunikacie.

Budowy zostały zamknięte do dnia 5 kwietnia 2020 roku z możliwością dalszego wydłużania tego okresu. "266 pracowników wróci do kraju i w konsekwencji przejdzie 14-dniową kwarantannę" - wskazuje Erbud.

Zobacz także: Koronawirus. Pakiety dla upadających firm. "Taka jest intencja rządu"

Zarząd spółki przekonuje, że na chwilę obecną wszystkie inne projekty są realizowane zgodnie z planem i nie ma informacji o innych podobnych do tego zdarzeniach. Erbud wskazuje jednak, że pandemia koronawirusa może mieć wpływ na niedotrzymanie końcowych terminów wykonania prac w ramach kontraktów.

"W związku z pandemią koronawirusa oraz dynamicznie zmieniającą się sytuacją powołany został w Grupie Erbud Zespół Bezpieczeństwa, który koordynuje działania związane z walką ze skutkami koronawirusa oraz na bieżąco monitoruje ryzyka związane z działalnością emitenta" - wskazuje zarząd.

Dodaje, że pomimo niesprzyjających okoliczności na obecny moment sytuacja finansowa grupy Erbud jest stabilna.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(38)
ps
2 lata temu
jesli ciepła woda jest to juz wydarzenie, najczesciej to toi-toi stoi a polewaczka z zimna wodą 100 m dalej sniadanie na kolanie lub narzędziach i materiałach uzywanych na budowie
biki
2 lata temu
Zostawić ich tam a nie syf do Polski wozić
mjk
2 lata temu
PIP na budowach to FIKCJA - jest brud, smród i liczy się max zysk po trupach !!!
zbibi
2 lata temu
Dla powracających powinny być tworzone szpitale polowe przy przejściach granicznych oraz na Okęciu gdzie przechodziliby kwarantanne i dopiero po niej mogliby jechać do domu, a tak co chwila będą szukać pasażerów tego czy tamtego autobusu, pociągu bo jechała nim osoba z wirusem.....
Pawel S
2 lata temu
Kto zapłaci wynagrodzenie???
...
Następna strona