Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Erbud zamyka budowy w Belgii. 266 pracowników trafi do kwarantanny

Jedna z większych polskich grup budowlanych musi na dwa tygodnie zamknąć wszystkie budowy, które prowadzi na terenie Belgii. Wszystko przez restrykcje związane z walką z koronawirusem. 266 pracowników Erbudu wróci do kraju i przejdzie kwarantannę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Budowy w Belgii stanęły. (Fot: FOT. LUKASZ KACZANOWSKI/POLSKA PRESS)

Polski Erbud jest jedną z pięciu czołowych grup budowlanych w Polsce. Działa nie tylko w kraju, ale i za granicą. O ile u nas regulacje państwa dotyczące koronawirusa nie sięgają budowlanki, inaczej jest w Belgii. Tam z związku z rozprzestrzenianiem się epidemii zostały zamknięte do 5 kwietnia wszystkie budowy.

"Na skutek rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz ogłaszania na obszarach, gdzie spółki z Grupy Erbud prowadzą swoją działalność restrykcji związanych z walką z COVID- 19, zarząd emitenta informuje, iż w dniu dzisiejszym zostały zamknięte wszystkie budowy na terenie Belgii" - czytamy w komunikacie.

Budowy zostały zamknięte do dnia 5 kwietnia 2020 roku z możliwością dalszego wydłużania tego okresu. "266 pracowników wróci do kraju i w konsekwencji przejdzie 14-dniową kwarantannę" - wskazuje Erbud.

Koronawirus. Pakiety dla upadających firm. "Taka jest intencja rządu"

Zarząd spółki przekonuje, że na chwilę obecną wszystkie inne projekty są realizowane zgodnie z planem i nie ma informacji o innych podobnych do tego zdarzeniach. Erbud wskazuje jednak, że pandemia koronawirusa może mieć wpływ na niedotrzymanie końcowych terminów wykonania prac w ramach kontraktów.

"W związku z pandemią koronawirusa oraz dynamicznie zmieniającą się sytuacją powołany został w Grupie Erbud Zespół Bezpieczeństwa, który koordynuje działania związane z walką ze skutkami koronawirusa oraz na bieżąco monitoruje ryzyka związane z działalnością emitenta" - wskazuje zarząd.

Dodaje, że pomimo niesprzyjających okoliczności na obecny moment sytuacja finansowa grupy Erbud jest stabilna.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: erbud, belgia, zamknięta budowa, kwarantanna, koronawirus, wiadomości, giełda
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-03-2020

c62Moim zdaniem w Polsce także wszystkie budowy powinny być zamknięte przynajmniej na 2, 3 tygodnie, ponieważ warunki sanitarne na budowie wręcz … Czytaj całość

20-03-2020

HimenTe dwa tygodnie powinni siedzieć w Belgii a nie na kwarantannie w Polsce.

21-03-2020

glosA w polin. to sie moze zmieni ze robotnik moze zrozumie i cos z tym zrobi jak musial tyrac podczas gdy urzednicy, biura a nawet resortowi siedzieli … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (38)