Notowania

Przejdź na

Koronawirus. Francja gotowa do nacjonalizacji firm

Francja jest gotowa do nacjonalizacji firm "w razie potrzeby" - podaje AFP, powołując się na francuskiego ministra finansów Bruno Le Maire'a. To reakcja francuskiego rządu na pandemię koronawirusa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Francuski rząd szykuje pomoc dla dużych firm. Możliwa nawet nacjonalizacja

"W razie potrzeby" Francja może znacjonalizować firmy, mowa o dużych przedsiębiorstwach. Doniesienia publikują światowe agencje - AFP i Reuters.

Ta druga podaje nieco więcej informacji. Jak czytamy w depeszy, francuski rząd jest przygotowany do "użycia wszelkich środków", by wesprzeć duże firmy, które ucierpią w związku z zawirowaniami na rynkach finansowych, wywołanych pandemią koronawirusa.

Powiedział o tym we wtorek francuski minister finansów Bruno Le Maire podczas spotkania z dziennikarzami. - Nie zawaham się użyć wszelkich dostępnych środków w celu ochrony dużych francuskich firm, w tym - w razie potrzeby - ich nacjonalizacji - powiedział polityk.

Jak wyraźnie podkreślił, nacjonalizacja to ostateczność. Na początek rząd będzie starał się dokapitalizować francuskie spółki, ewentualnie częściowo wykupić udziały.

Obejrzyj: "Firmy powinny tworzyć sztaby kryzysowe"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-03-2020

olowolny rynek w wydaniu zachodu. Nas za coś takiego to UE by zniszczyła - wystarczy wspomnieć stocznie.

17-03-2020

gośćA co byście chcieli u nas nacjonalizować- dobra zmiana ma już wszystko w swoich łapkach

19-03-2020

Skąd ma kasę na TIRy?Hej Frasyniuk...właż na TIRa i broń demikracJA, konstytucJA i prostytucJA francuska... Dawaj chłopek drzyj mordę, jak w Polsce POtrafisz POlonofobie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (108)