Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
12.08.2020 13:09

Ergo Hestia otrzymała zgodę MC na dostęp do Centralnej Ewidencji Pojazdów 

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia otrzymało zgodę Ministerstwa Cyfryzacji (MC) na korzystanie z Centralnej Ewidencji Pojazdów. Grupa Ergo Hestia jest tym samym pierwszym ubezpieczycielem w Polsce, który ma dostęp do bazy danych, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zgoda na korzystanie z bazy Centralnej Ewidencji Pojazdów została uzyskana dzięki współpracy Ergo Hestii z Ubezpieczeniowym Funduszem Gwarancyjnym. Docelowo doprowadzi ona do uproszczenia procesu sprzedaży, przy jednoczesnym wzbogaceniu informacji o pojeździe. Bazując jedynie na numerze rejestracyjnym lub VIN, część danych będzie uzupełniana automatycznie, co dodatkowo zminimalizuje ryzyko błędów, zaznaczono.

"Zakładamy, że wraz z dostępem do Centralnej Ewidencji Pojazdów, otrzymamy narzędzie upraszczające proces zakupowy i wzbogacające taryfikację o nowe informacje, dostępne jak dotąd jedynie w formie deklaratywnej. Będziemy mieli szczegółowy dostęp do informacji o przebiegu pojazdu, dacie rejestracji, aktualności badań technicznych i innych. Będziemy także w stanie podpowiadać i walidować posiadane informacje o pojeździe, co doprowadzi do polepszenia jakości zbieranych danych" - powiedział szef działu rozwoju pricingu w Ergo Hestii Rafał Czuba, cytowany w komunikacie.

Grupę Ergo Hestia tworzą dwie spółki ubezpieczeniowe: STU Ergo Hestia SA i STU na Życie Ergo Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Ubezpieczenia oferowane są pod 4 markami: Ergo Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive. Głównym akcjonariuszem spółek Grupy Ergo Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy Ergo Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, finanse, bankowość, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz