Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ericsson: Ponad połowa Polaków chce szybkiego dostępu do sieci 5G

1
Podziel się

Ponad połowa Polaków chciałaby zacząć korzystać z sieci 5G u swojego operatora w ciągu roku od jej uruchomienia, wynika z badania "5G Made in Poland" zrealizowanego przez SW Research na zlecenie firmy Ericsson.

Ericsson: Ponad połowa Polaków chce szybkiego dostępu do sieci 5G
bDBaAkSt

"52% Polaków chciałoby zacząć korzystać z sieci 5G u swojego operatora w ciągu roku od jej uruchomienia - wynika z badania '5G Made in Poland', zrealizowanego przez SW Research na zlecenie firmy Ericsson. Z kolei co szósta osoba oczekuje dostępu do sieci 5G maksymalnie w ciągu miesiąca od momentu uruchomienia usługi. Sukces sieci 5G na rynku konsumenckim będzie miał kluczowe znaczenie dla operatorów, a dodatkowe możliwości i wyzwania będą związane z wykorzystaniem łączności 5G w przemyśle i biznesie" - czytamy w komunikacie.

"Wyniki naszego ogólnopolskiego badania jednoznacznie pokazują, że konsumenci z dużymi oczekiwaniami podchodzą do wprowadzenia łączności 5G. W Polsce technologia 5G jest już dostępna, ale konieczne jest przydzielenie odpowiednich pasm i częstotliwości" - powiedział ekspert firmy Ericsson Marcin Sugak, cytowany w komunikacie.

Według badania "5G Made in Poland", najważniejszym czynnikiem dla konsumentów przy wprowadzeniu sieci piątej generacji jest zwiększona przepustowość łącza, czyli szybszy internet - deklaruje to 28% badanych Polaków. W nieznacznie mniejszym stopniu, istotne dla respondentów okazuje się również bezpieczeństwo danych (19%) oraz lepszy zasięg łączności mobilnej (16%).

bDBaAkSv

"Polacy coraz świadomiej podchodzą do nowych technologii, ich zalet ale i niebezpieczeństw. Stąd tak duży odsetek osób, dla których ważnym czynnikiem jest bezpieczeństwo danych. Dodatkowo, większość konsumentów wie, że cyberbezpieczeństwo w sieci 5G jest elementem priorytetowym" - ocenił Sugak.

Prawie jedna czwarta respondentów badania oczekuje, że połączenie 5G będzie zdecydowanie bezpieczniejszym niż 4G we wszystkich obszarach eksploatacji. Kolejnych 21% stwierdza, że 5G będzie bezpieczniejsze w wybranych obszarach, podano także.

Badanie przeprowadzone zostało w październiku 2020 roku przez SW Research na zlecenie Ericsson na reprezentatywnej grupie Polaków powyżej 16. roku życia. Przeprowadzono 806 ankiet, a reprezentatywność była kontrolowana pod względem podstawowych zmiennych demograficznych: płci, wieku oraz wielkości miejscowości zamieszkania.

bDBaAkSW
media
telekomunikacja
Źródło:
KOMENTARZE
(1)
observer
2 miesiące temu
Całe szczęście że Plus zrobił swoje 5G z Ericssonem. Nie dość że bezpieczniej niż z Huawei to jeszcze jest to najszybsze 5G w PL