Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Firma pożyczkowa EasyMoney została przejęta przez e-Kancelarię

1
Podziel się

Firma pożyczkowa EasyMoney zmieniła właściciela. Dotychczasowi właściciele - koreańska spółka We Can Loan - wycofali się z Polski, a nabywcą jest e-Kancelaria - Grupa Prawno-Finansowa prowadząca działalność doradczą, windykacyjną i pomoc prawną, podała e-Kancelaria.

Firma pożyczkowa EasyMoney została przejęta przez e-Kancelarię
bDzBNQnF

To już drugie w tym półroczu przejęcie firmy pożyczkowej przez e-Kancelarię, której podstawową działalnością jest windykacja na zlecenie, poinformowano.

W ramach transakcji e-Kancelaria przejęła ok 30 mln zł wierzytelności, kilkadziesiąt tysięcy klientów, którzy wnioskowali o pożyczki, kilka tysięcy aktywnych klientów spłacających zobowiązanie, domenę internetową easymoney.com.pl i samą markę, podano także.

"To wbrew nazwie spółki nie były łatwe pieniądze. Negocjacje z Koreańczykami były długie i trudne, ale ostatecznie osiągnęliśmy porozumienie. Dysponujemy własnymi, skutecznymi narzędziami windykacyjnymi i właśnie w windykacji portfela wierzytelności przejętej spółki widzimy szansę na przychody. Kupno całej firmy, a nie samego portfela wierzytelności pozwoli nam zachować status wierzyciela pierwotnego, co jest istotne ze względu na obowiązujące przepisy. Windykacja w takiej formule jest tańsza i skuteczniejsza. Sama baza klientów EasyMoney jest dla nas bardzo wartościowa, bo liczy kilkadziesiąt tysięcy pozycji. Będziemy z tymi osobami rozmawiać, oferując im nasze własne produkty, takie jak wsparcie w odzyskiwaniu opłat z UFK, pomoc przy 'odfrankowieniu' kredytów hipotecznych czy wreszcie przeprowadzanie procesu upadłości konsumenckiej. Nie planujemy natomiast samodzielnie prowadzić działalności pożyczkowej" - powiedział prezes e-Kancelarii - Grupy Prawno-Finansowej Piotr Maciągowski, cytowany w komunikacie.

bDzBNQnH

Nie wykluczył natomiast, że takie działania spółka podejmie w przyszłości z jednym z partnerów biznesowych.

"W tej chwili jednak skupiamy się na wysokim poziomie obsługi zadłużeń, które przejęliśmy w ramach transakcji, jak i na skutecznej windykacji portfeli zleconych nam przez naszych partnerów" - dodał.

Po zmianach legislacyjnych, które weszły w życie wcześniej w tym roku ceny pakietów wierzytelności mocno spadły. Dzięki temu widoczny jest trend zwiększonej aktywności w zlecaniu działań windykacyjnych firmom zewnętrznym, co dla e-Kancelarii jest korzystnym trendem, która traktuje takie zadania jako zasadniczą część swojej działalności. Także zmiany ustawowe dotyczące działalności pożyczkowej zmieniają ten rynek, a część obecnych na nim do tej pory podmiotów decyduje się na rezygnację z obecności w Polsce, podano również w materiale.

We wrześniu e-Kancelaria przeprowadziła podobną transakcję przejmując od amerykańskiego właściciela CNG Holdings firmę pożyczkową Axcess Financial Poland, która - podobnie jak Koreańczycy - wycofała się z Polski.

bDzBNQnN

"Nasza wiedza, zasoby, narzędzia, doświadczenie czy wreszcie wysoki poziom realizowanych zleceń powoduje, że jesteśmy atrakcyjnym partnerem zarówno dla spółek, które chcą wycofać się z Polski, jak i dla firm o ugruntowanej pozycji i sile, którzy współpracują z nami i zlecają zadania windykacyjne. Tym drugim pomagamy w budowaniu i realizacji strategii dywersyfikacji przychodów i odzyskiwania należności. Taka współpraca napędza obydwie strony" - stwierdził Maciągowski.

e-Kancelaria procesy windykacji prowadzi na wszystkich etapach: monitoringu, polubownym, sądowym i egzekucyjnym. Wysoka skuteczność tej działalności powoduje, że otrzymuje kolejne zlecenia nie tylko od firm pożyczkowych, ale i z branż TSL, HORECA oraz z budownictwa. Obecnie firma obsługuje ponad 20 tys. spraw windykacyjnych o łącznej wartości około 400 mln zł.

bDzBNQoi
Źródło:
KOMENTARZE
(1)
bolek
rok temu
i tak moim zdaniem nie będą mieli podejścia do EOS KSI, oni rządzą na rynku windykacji!