Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Forever Entertainment miało 9,8 mln zł zysku netto w II kw. 2020 r.

0
Podziel się:

Forever Entertainment odnotowało 9,8 mln zł jednostkowego zysku netto w II kw. 2020 r. wobec 3,52 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Forever Entertainment miało 9,8 mln zł zysku netto w II kw. 2020 r.
bEDDBXVh

Zysk operacyjny wyniósł 2,47 mln zł wobec 1,49 mln zł zysku rok wcześniej.

Przychody ze sprzedaży sięgnęły 8,54 mln zł w II kw. 2020 r. wobec 3,86 mln zł rok wcześniej.

W I poł. 2020 r. spółka miała 13,44 mln zł zysku netto w porównaniu z 4,49 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 14,99 mln zł w porównaniu z 6,38 mln zł rok wcześniej.

bEDDBXVj

"Wyniki finansowe FE za pierwsze półrocze 2020 roku osiągnęły poziomy niespotykane w poprzednich latach. Największy wpływ na wzrost wyników finansowych emitenta miało rozpoczęcie sprzedaży gry 'Panzer Dragoon: Remake' na platformie Nintendo Switch pod koniec marca 2020 r. Na początku czerwca gra została wydana również na platformie Google Stadia. Do końca bieżącego roku 'Panzer Dragoon: Remake' zostanie wydany na kolejnych platformach. Coraz lepsze wyniki finansowe spółki są także rezultatem dobrej sprzedaży m.in. 'Thief Simulato'r, 'Hollow', 'Timberman VS. Jednocześnie spółka wprowadza do sprzedaży kolejne tytuły własne, jak i innych developerów. W II kwartale wprowadziła do sprzedaży dwa istotne tytuły: 'Cooking Simulator' oraz 'Towaga Among Shadows'" - czytamy w raporcie.

W samym II kwartale spółka wypracowała przychody ze sprzedaży netto o wartości 8,5 mln zł, tj. o 121% wyższe r/r. Równocześnie w tym okresie FE wynik EBITDA w wysokości 2,7 mln zł, tj. o 50% wyższy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Mniejsza dynamika zysku operacyjnego za II kwartał 2020 była spowodowana rozliczeniem w nim kosztów opłat licencyjnych związanych ze sprzedażą gry "Panzer Dragoon: Remake" pod koniec I kwartału 2020 roku, co wynika wprost ze sposobu rozliczania z partnerami, wyjaśniono.

W I półroczu 2020 r. FE wypracował wynik EBITDA w wysokości 7,2 mln zł, tj. o 150% więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku, podano także.

"Spółka osiągnęła w pierwszych 6 miesiącach 2020 r. zysk netto w wysokości 13,5 mln zł oraz zysk netto skorygowany o zdarzenia jednorazowe w wysokości 5,4 mln zł, co przełożyło się na wzrost odpowiednio o 200% r/r/ i 137% r/r względem I półrocza 2019 roku. Warto dodać, że wyniki osiągnięte przez emitenta za I półrocze 2020 roku przekroczyły wyniki za cały 2019 rok, kiedy spółka osiągnęła przychody w wysokości 13,7 mln zł, zysk EBITDA w wysokości 4,5 mln zł oraz zysk netto skorygowany o zdarzenia jednorazowe w wysokości 3,2 mln zł" - czytamy dalej.

bEDDBXVp

Uwzględnienie w wynikach finansowych spółki zdarzeń jednorazowych było związane ze wzrostem wartości godziwej akcji w spółce UF Games S.A. (wpływ na wynik netto +7,4 mln zł) oraz w spółce Storm Trident S.A. (wpływ na wynik netto +0,6 mln zł). Nastąpiło to po uwzględnieniu podniesienia kapitałów obu spółek przez podmioty trzecie. UF Games S.A. jest w trakcie przygotowania do wprowadzenia jej akcji do notowania w systemie ASO na rynku NewConnect. Storm Trident S.A., to podmiot prowadzący działalność deweloperską, którego akcje - zgodnie z przyjętą polityką inwestycyjną, również mają być wprowadzone do obrotu, podano także.

Forever Entertainment to notowany na NewConnect producent i wydawca gier komputerowych.

bEDDBXVK
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)