Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Gaz-System zakończył budowę gazociągu Zdzieszowice - Brzeg

0
Podziel się

Gaz-System zakończył budowę gazociągu Zdzieszowice - Brzeg o długości 84 km w ramach Korytarza Północ - Południe, podała spółka.

Gaz-System zakończył budowę gazociągu Zdzieszowice - Brzeg
(Materiały prasowe)
bDAEGsAB

"Zbliżamy się do końca budowy Korytarza Północ - Południe. W ramach tego projektu oddane do użytkowania zostało już ponad 400 km nowych gazociągów. Stan zaawansowania prac budowlanych na pozostałych odcinkach oceniam na 80%. Korytarz Północ- Południe pozwoli efektywnie rozprowadzić po Polsce gaz z rozbudowywanego Terminala LNG w Świnoujściu i gazociągu Baltic Pipe" - powiedział prezes Gaz-Systemu Tomasz Stępień, cytowany w komunikacie.

Nowa magistrala gazowa z Dolnego Śląska na Opolszczyznę, której częścią jest oddany do użytkowania gazociąg Zdzieszowice-Brzeg ma m.in. na celu modernizację i rozbudowę systemu przesyłowego w południowo-zachodniej Polsce.

Podczas budowy odcinka Zdzieszowice-Brzeg zostało zastosowanych szereg nowoczesnych technologii bezwykopowych. Ich użycie pozwoliło pokonać bezinwazyjnie ok. 63 przeszkody terenowe, takie jak: rzeki, drogi, autostrady i linie kolejowe, podano także.

bDAEGsAD

Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce.

bDAEGsBe
Źródło:
KOMENTARZE
(0)