Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Getin Noble Bank powiększa straty. Drugi kwartał na dużym minusie

13
Podziel się:

Getin Noble Bank, należący do biznesmena Leszka Czarneckiego, ciągle nie potrafi wypracować zysku. Właśnie zaraportował prawie ćwierć miliarda złotych straty.

Getin Noble Bank powiększa straty. Drugi kwartał na dużym minusie
(PAP, Rafał Guz)
bEJriDGt

Strata netto grupy Getin Noble Banku w drugim kwartale 2020 roku wyniosła 246,9 mln zł, podczas gdy rok wcześniej strata wynosiła 86,7 mln zł.

To kolejny kwartał, kiedy bank należący do Leszka Czarneckiego znajduje się pod kreską. W 2019 roku miał prawie 600 mln zł straty (dokładnie 591,55 mln zł), a rok wcześniej - ponad 460 mln zł straty. Ostatni raz Getin jako grupa kapitałowa mógł pochwalić się zyskiem w 2015 roku. I były to wtedy zaledwie 44 mln zł.

bEJriDGv

Dlaczego bank nie zarabia? Ciąży mu przede wszystkim przeszłość. Chodzi o kredyty we frankach, których przed laty sporo udzielał. Konieczność zawiązywania rezerw z nimi związanych mocną obciąża wyniki. Teraz dodatkowo cały sektor bankowy ucierpiał z powodu pandemii i cięcia stóp procentowych.

Zobacz także: Oszczędzanie się nie opłaca. Polacy wypłacają pieniądze z banków

W sierpniu Getin Noble Bank poinformował, że w wynikach za drugi kwartał utworzy dodatkowy odpis w wysokości 90 mln zł w związku z oczekiwanym wzrostem ryzyka kredytowego wynikającego ze skutków pandemii koronawirusa COVID-19. Łącznie odpisy w drugim kwartale wyniosły 271,5 mln zł.

bEJriDGB

Natomiast wynik odsetkowy banku w drugim kwartale wzrósł do 256,1 mln zł z 232,7 mln zł rok wcześniej. Z kolei wynik z prowizji spadł do 9,5 mln zł z 23,8 mln zł.

Rok 2020 nie należy do udanych dla sektora bankowego, którego wyniki z miesiąca na miesiąc wyglądają coraz gorzej. Bilans po lipcu jest taki, że 17 banków wykazało straty, a zyski całej branży są o ponad połowę niższe niż rok wcześniej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJriDGW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(13)
Roman
rok temu
Wypłacać kapitał i uciekać stamtąd! Kto wie co będzie jutro? Leszka stać na godne życie, bo oszczędności ma zapewne gdzie indziej. Z przeciętnym Polakiem jest inaczej.
Poszkodowany
rok temu
Szanowny Panie Leszku. Nosil wilk razy kilka . Poniesli i wilka. Pana openfinnance ibanki wciagnely mnie w kozystny uklad. Po 12 latach splaty systematycznej kredytu, zaczalem splacac pozyczony kapital. Pan i Pana instytucje finansowe zmusily tysiace rodzin do wyjazdu zagranice. Wiele rodzin sie rozpadlo. Nie zycze nikomy źle. Ale karma wraca
były-bankier
rok temu
Lepiej wypłaćcie w poniedziałek kasę z tego banku... bo we wtorek może już nie być co wypłacić... oni już pewnie teraz mają tylko tyle do wypłaty co inny wcześniej wpłaci...
bEJriDGX
Dom
rok temu
A kto za wszystko zapłaci. Szary obywatel ha ha.Pozdrawiam
TW tw
rok temu
a co na to Zdzisław. czy już planuje zysk?