Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

GGPredict i Syntoil zwyciężyły w TDJ Pitango Seed Competition

0
Podziel się:

Zwycięzcy konkursu TDJ Pitango Seed Competition, GGPredict i Syntoil, otrzymają po 1 mln zł finansowania i pakiety mentoringowe od TDJ Pitango Ventures, podał fundusz. GGPredict buduje rozwiązania analityczne w branży e-sportu, zaś Syntoil rozwija instalacje do przyjaznego  środowisku przetwarzania zużytych opon i odpadów gumowych na komercyjne produkty.

GGPredict i Syntoil zwyciężyły w TDJ Pitango Seed Competition

"Cała finałowa szóstka projektów to naprawdę wyjątkowe firmy i zespoły. Z tego grona wybraliśmy najlepszych z najlepszych, spółki reprezentujące dwa zupełnie inne obszary. Łączy je to, że obie mają przed sobą szansę na globalny sukces w oparciu o zaawansowane technologie" - powiedział partner zarządzający TDJ Pitango Ventures Wojciech Fedorowicz, cytowany w komunikacie.

Jury zdecydowało o przyznaniu dwóch głównych nagród.

"Zbudowaliśmy najbogatszą bibliotekę danych o każdym profesjonalnym meczu e-sportowym, rozegranym przez graczy CS:GO. Dzięki naszym algorytmom znajdą one zastosowanie dla potrzeb treningowych, jak i w sektorze B2B. Ten ostatni rynek, tylko dla CS:GO, wart jest ok. 4 mld USD rocznie" - stwierdził jeden z twórców GGPredict Przemysław Siemaszko.

"Nasze modułowe instalacje do przetwarzania odpadów gumowych i zużytych opon są równie ekologiczne, co wydajne. To powoduje, że mają jednocześnie biznesowy i społeczny sens" - dodała współzałożycielka Syntoil Martyna Sztaba.

Oprócz finansowania zwycięzcy otrzymają również pakiet "smart money" w postaci menedżerskiego i mentorskiego wsparcia ekspertów z sieci networkingowej TDJ Pitango Ventures. Istotną częścią TDJ Pitango Seed Competition jest bowiem wzmacnianie społeczności startupowej i łączenie jej z ekosystemami dużych korporacji czy technologicznych hubów. Skorzysta z tego również Comixfy, zamieniające film lub relację fotograficzną w atrakcyjny komiks - ta spółka została wyróżniona TDJ Special Award, wskazano także.

Nagrodę publiczności zdobył AIsens, startup z branży medtech, rozwijający system sensorów i oprogramowanie do monitorowania ruchów ciała.

TDJ Pitango Ventures to polsko-izraelski fundusz Venture Capital, jeden z największych w regionie CEE, inwestujący w innowacyjne technologicznie startupy o globalnym potencjale. Fundusz jest aktywny zarówno na wczesnym etapie rozwoju spółek (inwestycje do 1 mln USD), jak i na etapie wzrostu (1 mln USD - 5 mln USD) i koncentruje się na branżach Big Data, AI/uczenia maszynowego, urządzeń medycznych i digital health, IoT, mediów cyfrowych czy SaaS. TDJ Pitango Ventures powstał w oparciu o potencjał polskiej rodzinnej firmy inwestycyjnej TDJ i globalnego gracza na rynku VC - Pitango Ventures przy wsparciu środków publicznych pochodzących z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)