Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Anna Unton
|

Giełda reaguje na zablokowanie Trumpa. Kurs Twittera w dół

8
Podziel się

O ponad 7 proc. spadają w poniedziałek notowania Twittera na giełdzie w Nowym Jorku po tym, jak serwis społecznościowy trwale zablokował konto prezydenta USA Donalda Trumpa.

Giełda reaguje na zablokowanie Trumpa. Kurs Twittera w dół
Kurs Twittera spada w poniedziałek na giełdzie w Nowym Jorku po tym, jak serwis zablokował konto prezydenta USA. (Pixabay)
bDAKvNph

Konto Trumpa na Twitterze miało ponad 88 milionów obserwujących.

Po zamieszkach na Kapitolu konto prezydenta USA zablokował nie tylko Twitter. Podobnie postąpiły inne serwisy społecznościowe, w tym Facebook.

Jednak to notowania Twittera zaliczają większy spadek po otwarciu giełdy w poniedziałek – w tym samym czasie Facebook traci nieco ponad 2 proc.

bDAKvNpj
Zobacz także: Michał Woś o sytuacji w USA. "Poradzą sobie"

Twitter podał w piątek, że zawieszenie konta Donalda Trumpa było spowodowane ryzykiem dalszej przemocy po szturmie na Kapitol w środę. W ocenie spółki tweety Trumpa naruszały regulamin serwisu i podżegały do przemocy.

Amerykańskie media informowały w poniedziałek, że policja w San Francisco przygotowuje się do ewentualnego protestu zwolenników Trumpa przed siedzibą Twittera.

bDAKvNpp
bDAKvNpK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
nanader
2 tyg. temu
Ten kraj zdaje się rozsypywać pod ciężarem rodzimego lewactwa
Damian
2 tyg. temu
Nie jestem wielkim fanem Trumpa, aczkolwiek o czym media nie mówią, nie wywołał żadnej wojny (ku uciesze globalnych elit). Być może dlatego nie dostał pokojowej Nagrody Nobla ;) Jakoś tez niespecjalnie popierał globalny cyrk covid (Białoruś istnieje i ma się lepiej od Polski pod względem covid, a nic nie robila poza uwaga, niesamowite: leczeniem chorych!) wiec trzeba mu to uznać za plus. Ale do mas dociera tylko propaganda, ze będzie równość i braterstwo, tylko najpierw trzeba zabrać Wam ponad 50% środków naiwniaczki, oczywiście dla Waszego dobra ;) Lewica (Hitler, Stalin) zawsze po czasie zachowują się tak samo: wzrost podatkow ku uciesze motlochu, zabieranie tym co jeszcze maja, sterowanie gospodarka, później cenzura tych, którzy o tym mówią. A na końcu łagry, obozy, psychuszki (widać takie totalitarne plany przy covid). Co to będzie dokładnie na pewno niestety zobaczymy. Później się walczy z problemami które się samemu tworzy, jak już zneutralizuje się „negujących komunizm”. I te plany pięcioletnie, przecież Państwo ma z czym walczyć w nieskończoność i po co zbudować jak można „budować ;) Co, myślicie ze 3 mln Państwowych biurwokratow się rozejdzie jak już zbudują socjalizm? xD
sas
2 tyg. temu
ponad 49 proc głosow na Trumpa przy reelekcji, ciagłym ataku na jego osobe i przy pandemii.Przeciez to jest mistrz! Oni musza go zniszczyc,bo on zniszczy ich.
bDAKvNpL
Gacek
2 tyg. temu
Następuje implozja USA, starożytny Rzym rozsypał się z powodu pieniądza. USA rozsypie sie z powodu podziałòw.
sas
2 tyg. temu
ponad 49 proc głosow na Trumpa przy reelekcji, ciagłym ataku na jego osobe i przy pabdemii.Przeciez to jest mistrz! Oni musza go zniszczyc,bo on zniszczy ich.