Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Glovo wprowadza dostawy w 30 minut w Hiszpanii, rozszerzy na resztę Europy w rok

0
Podziel się:

Glovo uruchomiło nowy obszar działalności biznesowej - Q-Commerce, z dostawą w czasie do 30 minut. Oferta na razie dostępna jest w Hiszpanii, a Glovo planuje rozszerzenie funkcjonalności na resztę Europy i kraje afrykańskie w ciągu najbliższych 12 miesięcy, podała spółka.

Glovo wprowadza dostawy w 30 minut w Hiszpanii, rozszerzy na resztę Europy w rok

"W związku z ograniczeniami w handlu i wprowadzaniem lockdownu w wielu krajach na całym świecie, coraz więcej osób oczekuje możliwości dostaw niezbędnych artykułów i jedzenia do domu. Sytuacja zewnętrzna wprowadziła zapotrzebowanie, z jakim branża nie spotkała się do tej pory. Co więcej, zmieniło się także podejście do czasu realizacji zamówienia. Klienci oczekują szybkich dostaw, nie chcą oczekiwać na nie 24 czy 48 nawet godzin. Dlatego w Glovo, dzięki dostępności wszystkich produktów w ramach Q-Commerce, zobowiązaliśmy się do realizacji zamówień w czasie do 30 minut lub mniej. Wprowadzenie tego rozwiązania w Hiszpanii, a następnie rozszerzenie funkcjonalności na resztę Europy i kraje afrykańskie w ciągu najbliższych 12 miesięcy, to ważny krok w rozwoju naszej oferty, na który czekamy z niecierpliwością" - powiedział global director Q-Commerce w Glovo Daniel Alonso, cytowany w komunikacie.

"Q-commerce, to system szybkiego handlu, który dzięki partnerstwu i współpracy z największymi sieciami handlowymi, jak Empik, Biedronka czy Auchan, umożliwia użytkownikom niemal nieograniczone dostawy wprost do domów. Rozwiązanie obejmuje nie tylko artykuły spożywcze i restauracyjne dania, ale cały asortyment sklepów: od zabawek, po płyty, książki, żywe kwiaty czy lekarstwa" - czytamy dalej w komunikacie.

Glovo podało też, że w okresie od stycznia do listopada 2020 r. odnotowało ponad 12-krotny wzrost liczby zamówień artykułów spożywczych w Polsce.

Założona w Barcelonie firma działa w ponad 650 miastach w 22 krajach w regionie EEMEA, LATAM i Afryce Subsaharyjskiej. Glovo ma ponad 2,5 mln aktywnych użytkowników miesięcznie, 50 000 aktywnych kurierów i ponad 50 000 stowarzyszonych partnerów na całym świecie. Aplikacja Glovo pojawiła się w Polsce w lipcu 2019 roku, przejmując PizzaPortal. Obecnie z usługi można skorzystać w 33 miastach w Polsce.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)