Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

GPW: Nowym uczestnikiem indeksu mWIG40 będzie Getin Holding

1
Podziel się

Warszawa, 04.03.2019 (ISBnews) - Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie poinformował, że nowym uczestnikiem indeksu mWIG40 oraz mWIG40TR zostanie spółka Getin Holding, a nie jak podano wcześniej spółka Ten Square Games.

GPW: Nowym uczestnikiem indeksu mWIG40 będzie Getin Holding
bErFgtnp

"W nawiązaniu do komunikatów Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. z dn. 28 lutego oraz 1 marca 2019 roku w sprawie rocznej rewizji portfeli indeksów WIG20, WIG20TR, mWIG40, mWIG40TR, sWIG80, sWIG80TR, WIG30 oraz WIG30TR, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. informuje, że nowym uczestnikiem indeksu mWIG40 oraz mWIG40TR zostanie spółka GETIN, a nie jak podano w komunikacie z dn. 28 lutego spółka TSGAMES. Indeks sWIG80 oraz sWIG80TR opuści spółka BSCDRUK, a nie jak podano w komunikacie z dn. 28 lutego spółka TSGAMES" - czytamy w oświadczeniu GPW.

Zmiany w przypadku indeksów WIG20, WIG20TR, WIG30 i WIG30TR oraz pozostałe zmiany w przypadku indeksów mWIG40, mWIG40TR, sWIG80 i sWIG80TR będą miały miejsce zgodnie z informacją podaną w komunikacie z dn. 28 lutego 2019 roku.

"Publikacja niewłaściwych informacji w komunikacie z dn. 28 lutego 2019 roku jest przedmiotem wewnętrznej analizy. Informacje zawarte w tym komunikacie miały charakter zapowiedzi zmian w składzie portfeli indeksów giełdowych, które zostaną przeprowadzone po sesji giełdowej w dniu 15 marca 2019 roku i nie miały wpływu na bieżącą kalkulację indeksów. 1 marca 2019 roku, po zidentyfikowaniu nieprawidłowości, GPW niezwłocznie opublikowała zaktualizowany komunikat dotyczący rocznej rewizji portfeli indeksów" - czytamy dalej.

bErFgtnr

GPW podała wcześniej, że w związku z rewizją roczną portfeli indeksów Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie, po sesji 15 marca 2019 r. w portfelach indeksów WIG20 oraz WIG20TR pojawią się Dino Polska i Play, zaś opuszczą je Energa i Eurocash.

W indeksie mWIG40 oraz mWIG40TR będą miały miejsce następujące zmiany - z uwzględnieniem aktualizacji przedstawionej powyżej:

o nowe spółki: Energa, Eurocash, Getin Holding, Vistula;

o spółki opuszczające indeks: Dino Polska, Pfleiderer Group, Play, Sanok Rubber Company.

bErFgtnx

W indeksie sWIG80 oraz sWIG80TR będą miały miejsce następujące zmiany:

o nowe spółki: Cognor, Capital Park, Instal Kraków, Zakłady Mięsne Henryk Kania, Pfleiderer Group, R22, Sanok Rubber Company, Work Service;

o spółki opuszczające indeks: Ailleron, Arctic Paper, Mirbud, OncoArendi Therapeutics, Serinus, BSC Drukarnia Opakowań, Vistula, X-Trade Brokers, podano w komunikacie.

bErFgtnS
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Normalny
2 lata temu
BIOTON , spólka mocno wyprzedana, czas na większe odbicie