Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Gra 'This War of Mine' 11 bit Studios wejdzie na listę lektur nieobowiązkowych

20
Podziel się:

Gra "This War of Mine" spółki 11bit studios zostanie wpisana do kanonu lektur nieobowiązkowych decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej (MEN), podała Kancelaria Premiera. Spółkę odwiedził dziś premier Mateusz Morawiecki.

Gra 'This War of Mine' 11 bit Studios wejdzie na listę lektur nieobowiązkowych

"Gry wchodzą do kanonu polskich lektur. My rozważamy, żeby treści z tych gier wchodziły do lektur nieobowiązkowych. Po to, żeby pogłębiać wiedzę. Włączanie gier do systemu edukacji obejmuje szersze wyobrażenie o sobie i wnosić coś nowego do kultury - nie tylko polskiej, ale i całego świata" - powiedział Morawiecki, cytowany na profilu Kancelarii Premiera na Twitterze.

"To znakomita branża kreatywna, która rozsławia branżę na cały świat. Pan prezes, pracownicy i moje dzieci opowiadali mi o grze 'This War of Mine'. Tam została stworzona przestrzeń do ciekawej analizy zdarzeń" - dodał.

Według niego, gry to nie tylko okno na ekranie komputera, to może być polskie okno na świat.

"Pokazujemy przez nie, jak Polacy potrafią być kreatywni. Musimy przez naszą kreatywność wyszukiwać branż takich jak gamingowa. Programowanie to nasze dobro narodowe" - podkreślił premier.

11bit Studios to producent gier na platformy stacjonarne i mobilne. Spółka przeniosła się z NewConnect na rynek główny GPW w grudniu 2015 r. W 2019 r. miała 71,7 mln zł przychodów.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(20)
Miska
4 lata temu
Fajna gra i edukacyjna, za moich czasow takich cudach nie bylo, to jest bardzo inowacyjne.
Pablo
4 lata temu
Podoba mi się to, że gra weszła na listę lektur nieobowiązkowych i cieszy mnie fakt że w planach są kolejne gry, studia i rozwój w tym kierunku.
Roki
4 lata temu
Jeżeli powstanie kierunek studiów dotyczący gier, z pewnością skorzystam, to jest mój konik, podoba mi się ten pomysł rządu.
Loki
4 lata temu
Dobra gra, czytałem że były jeszcze rozmowy nad wiedźminem, fajnie jakby tez wszedł na listę lektur.
Algi
4 lata temu
Gdybym miał możliwość wykorzystać na egzaminach gry jako lekturę dodatkową, to za części pisemne bym miał 100%, super decyzja.