Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
18.06.2020 10:21

Gra 'This War of Mine' 11 bit Studios wejdzie na listę lektur nieobowiązkowych

Gra "This War of Mine" spółki 11bit studios zostanie wpisana do kanonu lektur nieobowiązkowych decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej (MEN), podała Kancelaria Premiera. Spółkę odwiedził dziś premier Mateusz Morawiecki.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Gry wchodzą do kanonu polskich lektur. My rozważamy, żeby treści z tych gier wchodziły do lektur nieobowiązkowych. Po to, żeby pogłębiać wiedzę. Włączanie gier do systemu edukacji obejmuje szersze wyobrażenie o sobie i wnosić coś nowego do kultury - nie tylko polskiej, ale i całego świata" - powiedział Morawiecki, cytowany na profilu Kancelarii Premiera na Twitterze.

"To znakomita branża kreatywna, która rozsławia branżę na cały świat. Pan prezes, pracownicy i moje dzieci opowiadali mi o grze 'This War of Mine'. Tam została stworzona przestrzeń do ciekawej analizy zdarzeń" - dodał.

Według niego, gry to nie tylko okno na ekranie komputera, to może być polskie okno na świat.

"Pokazujemy przez nie, jak Polacy potrafią być kreatywni. Musimy przez naszą kreatywność wyszukiwać branż takich jak gamingowa. Programowanie to nasze dobro narodowe" - podkreślił premier.

11bit Studios to producent gier na platformy stacjonarne i mobilne. Spółka przeniosła się z NewConnect na rynek główny GPW w grudniu 2015 r. W 2019 r. miała 71,7 mln zł przychodów.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-06-2020

AnonimDobra gra, szkoda że jak chodziłem do szkoły nie była w spisie lektur, fajnie że edukacja też się rozwija, to są nowe możliwości.

18-06-2020

MartinTo jest bardzo dobre i nowoczesne rozwiązane a także zachęta dla uczniów, gry są bardzo popularne i dobrze że młodzież będzie mogła wykorzystać wiedzę … Czytaj całość

19-06-2020

WojciechCałkowicie się zgadzam z tą kwestią, branża gamingowa się rozwija, programistów mamy świetnych, niech dzieciaki mają styczność z tym od małego.

Rozwiń komentarze (20)