Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Grupa Europa wprowadziła usługę mobilnej likwidacji szkody

1
Podziel się:

Warszawa, 20.03.2019 (ISBnews) - Grupa ubezpieczeniowa Europa udostępniła dwa rozwiązania, umożliwiające likwidacje szkód za pomocą telefonów komórkowych: aplikację mobilną dla zdarzeń komunikacyjnych oraz system "Foto Inspektor" dla szkód z pozostałych typów ubezpieczeń, podała spółka. W najbliższym czasie Europa zamierza m.in. uruchomić rozwiązania, które pozwolą na automatyzację przyjmowania zgłoszeń szkodowych. 

Grupa Europa wprowadziła usługę mobilnej likwidacji szkody

Aplikacja mobilna do obsługi i wyceny szkód komunikacyjnych to narzędzie przeznaczone dla szkód, którymi Europa zajmuje się w ramach systemu Zielonej Karty. Rozwiązanie przeprowadzi krok po kroku poszkodowanych przez cały proces likwidacji: począwszy od przeprowadzenia zdalnych oględzin uszkodzonego auta, a skończywszy na ustaleniu wysokości należnego odszkodowania i jego wypłacie.

"W sytuacji kryzysowej klient oczekuje od ubezpieczyciela szybkiej i sprawnej pomocy. Nie chce przy tym mierzyć się ze skomplikowanymi formalnościami. Z myślą o jego wymaganiach stworzyliśmy dwa rozwiązania, które przyśpieszą likwidację jego szkody. Dzięki nim może liczyć na szybkie wsparcie i sprawną wypłatę odszkodowania. Będzie miał także większą kontrolę nad tym, w jaki sposób zajmujemy się jego sprawą" - powiedział dyrektor pionu obsługi klientów w Grupie Europa Bartosz Dąbrowski, cytowany w komunikacie.

"Foto Inspektor" to rozwiązanie, które umożliwia sprawną likwidację szkody za pomocą smartfonu z każdego miejsca i o każdym czasie. Po zgłoszeniu szkody na numer telefonu klienta jest wysyłany link, który uruchamia bezpośrednie i bezpieczne połączenie z systemem szkodowym Grupy Europa. Za jego pośrednictwem klient może m.in. przesyłać niezbędne dokumenty, zdjęcia uszkodzonego mienia oraz inne informacje konieczne do likwidacji szkody. Ma także możliwość - po zalogowaniu się na swoje konto w systemie - sprawdzić, na jakim etapie jest jego sprawa. Dla klientów, którzy nie chcą korzystać z "Foto Inspektora" za pośrednictwem telefonu, Europa przygotowała rozwiązanie w wersji desktopowej. Można je uruchomić w przeglądarce internetowej na komputerze. Jest to możliwe dzięki wysłaniu spersonalizowanego linku także na wskazany przez klienta e-mail. Rozwiązanie desktopowe oferuje takie same możliwości, co wersja mobilna.

"Uruchomienie dwóch nowych narzędzi wspierających obsługę klientów wpisuje się w realizowane przez nas działania w zakresie cyfryzacji i automatyzacji procesu likwidacji szkód. Ich celem jest wzrost zadowolenia klientów z jakości obsługi oraz poprawa efektywności biznesowej" - podkreślił Dąbrowski.

Strategia Grupy Europa koncentruje na rozwoju nowych kanałów sprzedaży z wykorzystaniem możliwości, jakie oferują nowe technologie. W ciągu ostatnich dwóch lat obszar likwidacji szkód w Grupie Europa został zdigitalizowany, co pozwoliło odejść od stosowania papieru i wprowadzić cyfrową obsługę klientów. Ubezpieczyciel planuje dalsze działania w tym zakresie. W najbliższym czasie Europa zamierza m.in. uruchomić rozwiązania, które pozwolą na automatyzację przyjmowania zgłoszeń szkodowych, podsumowano.

W skład Grupy Europa wchodzą dwa towarzystwa ubezpieczeniowe: majątkowe TU Europa i życiowe TUnŻ Europa.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
się zdziwną.
5 lata temu
Najważniejszy wskaźnik zużycia. :))