Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grupa Lotos: Projekt EFRA będzie kontrybuował do EBITDA od IV kw. 2019 r.

0
Podziel się:

Zakończenie realizacji projektu EFRA z końcem maja 2019 roku ciągle jest realne, poinformował wiceprezes Grupy Lotos ds. inwestycji i innowacji Patryk Demski. Zapowiedział, że kontrybucja projektu EFRA do przychodów i EBITDA nastąpi najprawdopodobniej od IV kwartału 2019 roku.

Grupa Lotos: Projekt EFRA będzie kontrybuował do EBITDA od IV kw. 2019 r.
bECUjNAR

"Poziom realizacji projektu EFRA zbliża się do 100%, w pierwszym kwartale 2019 r. wydaliśmy na niego 69 mln zł" - powiedział wiceprezes Lotosu ds. finansowych Robert Sobków na konferencji prasowej.

Demski dodał, że inwestycja znajduje się na końcowym etapie odbiorów systemów. "Utrzymujemy tempo prac, rzuciliśmy wszystkie siły na to, żeby zakończyć prace zgodnie z założeniami do końca maja" - powiedział.

"Potem czekają nas testy produktowe. Zakładam, że kontrybucja projektu EFRA do przychodów i EBITDA nastąpi najprawdopodobniej od IV kwartału 2019 roku" - dodał.

bECUjNAT

Projekt EFRA zakłada budowę instalacji opóźnionego koksowania wraz z infrastrukturą towarzyszącą w rafinerii w Gdańsku. Jego celem jest pogłębienie przerobu ropy naftowej, czyli zwiększenie udziału wysokomarżowych średnich destylatów przy jednoczesnym ograniczeniu wolumenu ciężkich produktów.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 30,2 mld zł w 2018 r.

bECUjNBu
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)