Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

GUS: Najszybciej w I-IV br. rósł eksport olejów, tłuszczów, wosków - o 17,8% r/r

0
Podziel się:

Najszybszy wzrost eksportu w okresie styczeń-kwiecień 2020 r. dotyczył olejów, tłuszczów, wosków, zwierzęcych i roślinnych (o 17,8%), napojów i tytoniu (o 11,7%), żywności i zwierząt żywych (o 7,2%) oraz chemii i produktów pokrewnych (o 5,2%), podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).

GUS: Najszybciej w I-IV br. rósł eksport olejów, tłuszczów, wosków - o 17,8% r/r
(PAP)

"W okresie styczeń - kwiecień br. w obrotach towarowych wg nomenklatury SITC w porównaniu z analogicznym okresem 2019 r. odnotowano spadek w większości sekcji towarowych" - czytamy w komunikacie.

Spadek odnotowano m.in. w paliwach mineralnych, smarach i materiałach pochodnych (o 27,6%), maszynach i urządzeniach transportowych (o 10,0%) oraz towarach przemysłowych sklasyfikowanych głównie według surowca (o 7,3%), podał Urząd.

W imporcie największy wzrost zanotowano w olejach, tłuszczach, woskach, zwierzęcych i roślinnych (o 28,4%), napojów i tytoniu (o 8,3%), żywności i zwierząt żywych (o 7,3%) oraz chemii i produktów pokrewnych (o 6,4%), natomiast spadek obserwowano m.in. w towarach i transakcjach niesklasyfikowanych w SITC (o 32,5%), w paliwach mineralnych, smarach i materiałach pochodnych (o 17,2%), w surowcach niejadalnych z wyjątkiem paliw (o 13,2%), maszynach i urządzeniach transportowych (o 10,4%) oraz w towarach przemysłowych sklasyfikowanych głównie według surowca (o 7,6%), podał też Urząd.

GUS poinformował dziś, że eksport spadł o 5,3% r/r do 74,6 mld euro w styczniu-kwietniu 2020 r., zaś import spadł w tym okresie o 5,8% r/r i wyniósł 73,8 mld euro.

forex
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)